Отборът на Лудогорец посреща тази вечер АЕК Ларнака в четвъртия си мач от група А на турнира Лига Европа.

Срещата е от 22 часа.

Може да следите развитието на мача минута по минута в GONG.BG, както и да го слушате по Дарик радио.

В трите си срещи до момента в групата разградчани записаха само точка и се нуждаят от задължителна победа и добро стечение на другите резултати в групата, за да запазят шансове да продължат напред в турнира.

Лудогорец загуби с 2:3 от Байер Леверкузен, а после с 0:1 като гост на Цюрих.

Едва в третия си мач и точно срещу кипърците българският шампион записа първа точка след равенство 1:1 като гост.

източник: LAP.bg

Начело във временното класиране в група А е отборът на Цюрих с 9 точки от 3 постигнати победи. Втори е Байер Леверкузен с 6 точки, а Лудогорец е трети с една точка в актива си. С толкова е и АЕК Ларнака, който за момента заема последната позиция в подреждането.

"За мен победата е задължителна, както и за отбора. Тимът е длъжен да излезе и да спечели този мач, и от там да съхраним шансовете си, колкото и да са минимални – в следващите мачове също да търсим успех и да направим така, че да преодолеем тази група", сподели в невечерието на двубоя треньорът на Лудогорец Тони Здравков.

"Концентрирани сме, за да излезем и да запишем първа победа, защото на отбор като Лудогорец не приляга такъв точков актив", пък добави капитанът Светослав Дяков.