Отборът на ЦСКА стигна до втората си точка в тазгодишната кампания от груповата фаза на Лига Европа. Това се случи, след като родният вицешампион не допусна поражение при визитата си на Клуж в румънския град Напока, завършвайки 0:0. ЦСКА изигра много солиден мач на север от нашата страна, но все пак и след петия си дуел в групите не успя да реализира попадение и мач преди края все още остава единственият отбор от групите на Лига Европа, който няма реализиран гол. Въпреки липсата на попадения, отборът, воден от Бруно Акрапович, може да остане доволен от представянето си на стадиона на Клуж, след като създаде положения и опита да реализира, макар да нямаше шанс във вечерта на четвъртък.

Отзивите след мача:

Акрапович: Доволен съм, ще дойде и голът

Греъм Кери: Нямахме късмет срещу Клуж

Матей: Не сме доволни, трябваше да бием

Али Соу: Трябва да се старая повече пред гола

Треньорът на Клуж: Резултатът е справедлив

Бруно Акрапович подреди своите в схема 3-4-1-2, на която разчита откак застана начело на "червения" отбор. Атаката бе водена от Соу и Йомов, а зад тях действаха Юнус Санкаре. Пред Густаво Бусато бяха подредени Петър Занев, Валентин Антов и Юрген Матей, а Греъм Кери и Тибо Вион бяха халфбекове в хода на мача. Между тях пък играха Жеферсон и Амос Юга.

Първият голям шанс в мача бе за сметката на Клуж. Чипчиу центрира от фаул, а Микаел Перейра бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката се оплете в мрежата, но в страничната и част и играта продължи след аут. В петата минута ЦСКА бе на сантиметри от това да реализира първият си гол. Топката бе центрирана от корнер, а Валентин Антов отклони с пета, но капитанът на Клуж Камора от голлинията изби топката напред.

В 12-ата минута Жеферсон направи кошмарна грешка след пас от Антов, а Дебелюх открадна топката и напредна мощно посока българската врата. Последва мощен удар с левия крак, но Бусато с блестящ рефлекс парира топката и спаси сигурен гол във вратата си. Пет по-късно Амос Юга позволи на Паун да шутира силно от средна дистанция, но топката прелетя встрани от вратата на Бусато.

​cska.bg
7 снимки

Последва здрава игра от двата отбора, която обаче не предложи положения пред двете врати. В 35-ата Камора центрира за Дебелюх, но нападателят на "железничарите" не натисна достатъчно добре топката и тя прелетя над българската врата. Минута по-късно Йомов се пребори много добре в половината на ЦСКА и се измъкна с топка в крака, продължавайки смело към тази на Клуж. Българският халф сви вляво за Юнус Санкаре, който се опита да намери с пас Али Соу, но доста неточно и атаката на ЦСКА спря.

Второто полувреме започна със спасяване на Българдеан, който трябваше да се намесва след тежък удар от дистанция на Амос Юга, но стражът на Клуж изби топката встрани от вратата си. Най-чистото положение за ЦСКА дойде след 69 минути игра. Амос Юга комбинира със Санкаре, а той веднага видя вдясно Али Соу. Гамбиецът нанесе силен удар с десния крак, но шпагат на бранител на Клуж блокира опита му и играта продължи след корнер за ЦСКА, от който не последва нищо интересно. Миг по-късно пък халфът Санкаре пробва удар с финес с левия си крак, но опитът му не затрудни Балгардеан.

Четвърт час преди края Камора опита мощен удар с левия крак, но неточно. В 77-ата минута Вион центрира отдясно, а Йомов се размина да засече, след което Соу докосна с глава топката, но не успя да нанесе удар посока вратата на Балгардеан и играта продължи след румънски аут.

Три по-късно резервата Тиаго Родригес пласира страхотно центриране от свободен удар, а няколко играчи на ЦСКА се разминаха с топката, след което бе вдигнат и флага на страничния съдия за засада. Пет минути преди края Чипчиу бе изгонен с втори жълт картон, след като поиска дузпа за нарушение срещу него, но реферът го изгони. Чипчиу влезе в наказателното поле на ЦСКА и той се свлече след единоборство с Валентин Антов, а реферът изгони халфа на Клуж.

Последва натиск на ЦСКА, като "червените" окупираха наказателното поле на Клуж. Тиаго Родригес опита с мощен удар да матира Балгардеан, но вратарят на Клуж изби топката и спаси сигурен гол във вратата си. Топката отиде встрани за Соу, който опита силно с десния крак, но и неточно - аут.

Идния четвъртък предстои шестия мач за ЦСКА в група "А", който е и последен, като отборът посреща италианския гранд Рома на "Васил Левски".