Милан не пусна ръка на Лудогорец и в реванша, победи го пак с 1:0 и с общ резултат от двата мача 4:0 се класира за осминафиналите в Лига Европа.

И двамата треньори направиха доста рокади в сравнение с първия мач. В състава на Лудогорец имаше пет промени, а в този на Милан – седем.

Лудогорец започна активно и в началните пет минути бе отборът, който имаше териториален превес.

Бързо обаче Милан се окопити и най-вече чрез Кутроне направи две добри слизания по лявото крилото.

Третото се оказа фатално. Кутроне бе оставен свободен, центрира отляво, а на далечна греда топката бе засечена от Фабио Борини за 1:0 в полза на Милан в 21-ата минута.

Нелоша възможност за Лудогорец се откри в 27-ата минута, но ударът от движение на Марселиньо изпрати топката в аут.

В 35-ата минута Анисе отне топката на границата на наказателното поле на Милан, подаде на Вандерсон, но неговият удар бе слаб и право в ръцете на Антонио Донарума.

Две минути след това Вандерсон подхвана бърза атака, но не подаде добре към Марселиньо вдясно.

Лудогорец привидно имаше териториален превес, но при всяка отнета топка Милан контрираше с бързина.

В 40-ата минута такава контра осъществи Кутроне, но шпагат на Терзиев спаси положението.

В 44-ата минута нова бърза контра завари Лудогорец неподготвен. Андре Силва получава на далечна греда, Хорхе Броун увисна, но Терзиев изчисти пред голлинията в корнер.

При 1:0 за Милан приключи полувремето. Лудогорец владееше топката, привидно имаше превес, но Милан стоеше дисциплинирано и спокойно в защита, а всяка контра заварваше българския тим в трудна позиция.

В 54-ата минута последва нова опасна контра на Милан. Борини отправи удар, топката бе докосната от Кутроне, който обаче не успя да я засече добре.

Лудогорец отново по-често бе в половината на съперника, но по никакъв начин не можеше да открие пространства за бързината на своите футболисти. За сметка на товаМилан контролираше положението и при възможност опитваше да създаде опасност при контра.

В 83-ата минута хубав дълъг пас намери Швиерчок, полякът обаче видя удара си блокиран от защитник на Милан.

В 87-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни пряк свободен удар, точно на дъгата, но Натанаел стреля над вратата.

Така Лудогорец загуби с 0:1 и приключи кампанията си в евротурнирите през този сезон.

Лукоки: Доволни сме от участието в ЛЕ, сега фокусът е върху първенството

Анисе: Милан от Разград бе по-слаб от Милан в Милано

Димитров: Ако имахме шанс и късмет, можехме да се представим много по-добре

Гатузо: Милан израства, но има още дълъг път

Марселиньо: По-добре беше от Разград, но имаме доста за коригиране

МИЛАН – ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Фабио Борини 21

МИЛАН /4-3-3/: Антонио Донарума, Андре Силва, 11 Фабио Борини, Алесио Романьоли /74-Леонардо Бонучи/, Кристиан Сапата, 18 Рикардо Монтоливо, Иняцио Абате, Патрик Кутроне /59-Никола Калинич/, Рикардо Родригес, Мануел Локатели, Франк Кесие /60- Хосе Маури//Резерви: Джанлуиджи Донарума, Хосе Маури, Джакомо Бонавентура, Никола Калинич, Хакан Чалханоглу, Леонардо Бонучи, Лукас Билия/. Старши треньор - Дженаро Гатузо

ЛУДОГОРЕЦ /4-2-3-1/: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Абел Анисе, Яцек Горалски, Върджил Мисиджан /72-Джоди Лукоки/, Марселиньо /63-Густаво Кампаняро/, Вандерсон, Якуб Швиерчок /Резерви: Ренан дос Сантос, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки, Светослав Дяков, Светослав Ковачев, Густаво Кампаняро/ Старши треньор – Димитър Димитров