Славия приключи ангажиментите си в европейските клубни турнири, след като допусна втора загуба от хърватския Хайдук. На Националния стадион „Васил Левски“, „белите“ отстъпиха с 2:3 и с общ резултат 2:4 отпадат от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Мачът в София започна равностойно, но едва седем минути след първия съдийски сигнал се стигна и до първата смяна в мача. Полузащитникът на гостите Дино Беширович получи нелепа травма и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място се появи Станко Юрич.

Въпреки несгодите в началните минути, гостите постепенно започнаха да владеят повече топката и да гледат по-сериозно към вратата на домакините. В 11-ата минута, след продължителна атака на Хайдук, Гюрчо получи топката отляво, проби добре и пробва пас към Саид, който обаче се оказа неточен и отбраната на „белите“ се справи.

Най-неприятното за Славия обаче дойде в 25-ата минута, когато хайдук успя да реализира след поредица от грешки в „бялата“ защита. Башич преодоля с лекота Велковски по десния фланг, стигна до аутлинията и центрира прецизно в наказателното поле, където резервата Юрич бе оставен абсолютно непокрит около точката на дузпата и след удар с глава прати топката в мрежата, за да открие резултата.

Славия отговори с разочароващ изстрел на Чунчуков в аут и пряк свободен удар на Галин Иванов, който спря в стената. Домакините имаха претенции за игра с ръка, но те останаха неуважени от италианския рефер на мача.

Възпитаниците на Златомир Загорчич все пак успяха да върнат надеждите на своите фенове непосредствено преди почивката. След многоходова атака за „белите“ отдясно, след комбинация между Галин Иванов и Карабельов, последния бе спънат в наказателното поле от Цакташ.

Италианският рефер не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов, който бе безкомпромисен и изравни в последната минута на първата част.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за домакините. Само девет минути след подновяването на играта, тимът на Желко Копич стигна до 11-метров наказателен удар.

След центриране от корнер и последвало единоборство в наказателното поле, Владислав Узунов докосна леко топката с ръка, а съдията посочи точката за изпълнение на дузпа. Решението на рефера обаче бе доста пресилено.

Капитанът Мийо Цакташ пое отговорността и стреля от бялата точка, за да направи 2:1 в полза на Хайдук.

Футболистите на Славия обаче не се предадоха и стигнаха до ново равенство. Този път точен за „белите“ бе Георги Йомов. Славчо Шоколаров се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле, отправи удар, който обаче бе блокиран. След рикошета, топката попадна в Йомов, който, макар и с коляно, я насочи във вратата.

Резервата Милчо Ангелов пропусна уникален шанс да изведе Славия напреди 82-ата минута. Йомов проби отлично отдясно и предостави топката на Ангелов, който от пет метра, останал сам срещу вратаря, стреля в тялото му.

Точка на спора между Славия и Хайдук сложи капитанът на гостите, Цакташ, който вкара втори гол в 86-ата минута. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране от фаул, стреля с глава за крайното 3:2.

--

СЛАВИЯ – ХАЙДУК 2:3 (резултат от първия мач 0:1)

0:1 Юрич 25', 1:1 Г.Иванов 45' (д), 1:2 Цакташ 55' (д), 2:2 Йомов 70', 2:3 Цакташ 82'

Втори предварителен кръг на Лига Европа, реванш

СЛАВИЯ (4-3-3): Стергиакис – Велковски, Станисавлевич, Гамаков, Мартинов – Узунов, Карабельов, Иванов (Кръстев - 90') – Цветанов (Шоколоаров - 58'), Чунчуков (Ангелов - 71'), Йомов

Треньор: Златомир Загорчич

ХАЙДУК (4-3-3): Любич – Юранович, Микулич, Лопес, Фомичов – Цакташ, Бари (Вукур - 77'), Беширович (Юрич - 7') – Башич, Саид, Гюрчо (Сего - 65')

Треньор: Желко Копич