ЦСКА запази добри шансове за класиране в групите на Купата на УЕФА, след като завърши 0:0 при гостуването си на Тулуза в първи мач от турнира.

Двата отбора изиграха скучни първи 45 минути, а положенията пред двете врати липсваха.

В 8-та минута „армейците” имаха възможност да сътворят нещо опасно пред вратата на домакините, но пробива на Ододжи бе спрян с нарушение от страна на Фофана, за което футболистът на Тулуза получи жълт картон.

В средата на първото полувреме Йордан Тодоров подаде на Велизар Димитров, който стреля опасно от границата на наказателното поле на домакините, но ударът му мина встрани от вратата на Душе.

Седем минути преди края на първата част Тодор Янчев бе декориран в жълто, след като извърши нарушение срещу футболист на Тулуза.

В даденото от съдията продължение Емана бе оставен от защитниците на ЦСКА и стреля опасно, но топката излезе в аут.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като „червените” успяха да запазят вратата си „суха”.

В 56-та минута Душе спаси силен удар на Маркиньос, след което топката попадна в Тодор Янчев, но неговият шут излезе в аут.

Половин час преди края на срещата Маркиньос и Ододжи се изнервиха и бяха наказани с жълти картони от съдията Николай Волкуарц от Дания.

Малко след това Стойчо Младенов извади бившия футболист на Беласица и на негово място пусна в игра Георги Илиев.

В 82-та минута Жиняк стреля опасно, но топката мина високо над вратата на Ивайло Петров и излезе в аут.

Реваншът е на стадион "Българска Армия" на четвърти октомври.

ЦСКА: Петров, Вуядинович, В. Илиев, Тунчев, Тодоров, Янчев, Кабус, Маркиньос (65’ Г. Илиев), Димитров (76’ Амунике), Ододжи (89’ Гарсес) и Неи.

Тулуза: Душе, Фофана, Сето, Конгре, Илунга, Диуз, Сирие, Батле, Мансаре (57’ Бергуно), Емана и Елмандер (77’ Жиняк).