Отборът на ЦСКА допусна нова загуба в груповата фаза на Лига Европа. Във втори мач от Група L, „червените” отстъпиха на португалския гранд Порто с 0:1. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски” в София се игра пред повече от 15000 зрители, а армейците могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката след пропилените шансове през второто полувреме. Така след два мача ЦСКА няма спечелена точка, след поражението в първия кръг от турския Бешикташ със същия резултат.

През първото полувреме на двубоя отборът на Порто владееше инициативата в по-големи периоди и логично повечето опасности бяха пред вратата на българския тим. В основна заплаха за Райс Мболи се превърна звездата Хълк, който пробва няколко удара от далечно разстояние.

След първите пет минути, в които ЦСКА владееше повече топката, футболистите на Порто успокоиха играта и набързо създадоха няколко опасности пред вратата на домакините. При първата си по-сериозна атака гостите успяха и да поведат в резултата. Това се случи в 16-ата минута, когато отново в ситуацията бе замесен звездата на „драконите” Хълк. След бърза атака Хълк изведе чудесно партньора си в нападение Фалкао, който останал сам, фронтално срещу Мболи не срещна трудност да го преодолее с техничен удар в десния ъгъл на вратата.

Попадението на гостите допълнително разстрои играта на футболистите на Гьоре Йовановски, които до почивката не успяха да застрашат вратата, пазена от Елтон. От своя страна пък гостите имаха две отлични възможности да увеличат преднината си. Първо Фалкао стреля неточно в 41-ата минута, а в една от последните ситуации за полувремето Белуши нацели напречния стълб зад Мболи след далечен изстрел. Преди да се отклони от гредата, алжирският страж отклони топката.

Втората част бе далеч по-силна за „червените”, които имаха няколко невероятни шанса да стигнат до гол, но бяха пропилени с лека ръка от Мишел Платини и Килиън Шеридън. От своя страна пък футболистите на гостите действаха предимно на контраатака и също имаха своите шансове, но шансът бе на страната на „червените”.

Първата добра възможност за ЦСКА дойде в 52-ата минута. Маркиньос напредна добре и намери отляво Румен Трифонов, който центрира прецизно към Мишел Платини, но необезпокояваният от никой нападател не успя да преодолее вратаря. Отново Платини се оказа на върха на „червеното” нападение в 60-ата минута. Дечев подаде към нападателя, но този път бразилецът се размина с топката и не съумя да отправи удар. Десет минути по-късно пък Килиън Шеридън стреля прекалено слабо с глава от отлична позиция след добра асистенция на Мишел Платини.

ЦСКА – ПОРТО 0:1

0:1 Фалкао 16'
стадион „Васил Левски”, 15000 зрители

ЦСКА: 92. Мболи 2. Виданов 5. Янчев (к) 6. Акуаро 8. Трифонов 23. Тиеро 27. Дечев 28. Маркиньос 30. Грило 26. Шеридън 32. Платини

Треньор: Гьоре Йовановски

Порто: 1. Елтон (к) 4. Майкон 5. Перейра 7. Белуши 8. Моутиньо 10. К.Родригес 21. Сапунаро 23. Соуса 23. Отаменди 12. Хълк 9. Фалкао

Треньор: Андре Виаш Бояш