
Днес е денят с голямо „Д“ за българския клубен футбол. Именно днес нашите евроучастници могат и трябва да реализират реалния си потенциал, който е влизане в групите на Лига Европа. Шансовете на трите ни отбора за класиране са различни, но съществуват навсякъде.
ЦСКА 95% - Само чутовна глупост може да попречи на „червените“ да елиминират уелския ТНС след 3:0 в първата среща. Опитът от гостуването на Клифтънвил, където северноирландците дълго време водеха с 1:0 в реванша, единствено ни спира да покачим процентите на 99. Но и така всичко ни кара да виждаме ЦСКА на жребия утре.
ЛЕВСКИ 65% - „Сините“ са фаворити, независимо от коварния резултат 0:0 в Стокхолм. Българите ще бъдат подпомогнати от 20 000 по трибуните и освен това в момента като че ли са малко по-стойностният тим от двата. Всичко на терена и по трибуните обаче трябва да се прави с разум и в никакъв случай феновете да не се задяват прекалено с агитката на АИК, а да се съсредоточат върху играта.
ЛИТЕКС 30% - Задачата на ловчанлии срещу Дебрецен е най-тежка след 0:2 в Унгария, но не и невъзможна. Жизнено необходим е ранен гол срещу маджарите и тогава на българите ще бъде позволено да мечтаят поне до последния съдийски сигнал.
А на нас не ни остава нищо друго, освен да пожелаем успех на българските отбори.