Българският НСА завърши 4:4 с Брезница (Черна гора) в първия си мач от женската Шампионска лига по футбол.

На почивката нашият тим водеше с 3:0 след хеттрик на Велина Кошулева, като в 17-ата минута вратарката Виктория Донева спаси дузпа. През второто полувреме обаче българският шампион се срина. Най-напред Йелена Вуядинович вкара за Брезница в 58-ата минута, капитанката Силвия Радойска върна аванса от три гола 4 минути по-късно. Съперникът, който е домакин в нашата квалификационна група, се вдигна на щурм и с голове на резервата Ана Милович (64, 73) върна надеждите на Брезница. 8 минути преди края разколебаният тим на НСА допусна изравняване, като Йелена Карличич донесе историческа точка за черногорките.

Брезница е дебютант в Шампионската лига, след като тази пролет за първи път спечели титлата в местното първенство.

В другия мач от нашата група румънският Олимпия Клуж загуби с 1:2 от Митровица (Косово).