Загуба с 0:2 претърпяха в първата си контролна среща футболистите на Етър1924. „Виолетовите" паднаха от Миньор Раднево на градския стадион в Нова Загора.

Старши треньорът Николай Арнаудов започна с Венци Димитров, Пламен Костадинов, Петър Ванков, Мариян Иванов, Тихомир Антонов, Георги Христов, Антоний Балъков, Йордан Петров, Явор Генчев, Димитър Кушев и Тихомир Кънев. След почивката в игра влязоха Николай Съботинов, Ивелин Бонев, Станислав Стоянов, Емрах Шабан, Ирхан Солак и др. В групата не бяха Румен Иванов, Михаил Аврионов, Мариян Генов, Георги Гайдаров, Ивайло Петев и Марко Карканджиу.

До 25- ата минута етърци атакуваха по- често и изпълниха половин дузина ъглови удари. В 9- ата Тихомир Кънев стреля по диагонала над гредата.

По- късно Димитър Кушев излеза сам срещу вратаря, но също би над вратата, а Явор Генчев отблизо не успяа да вкара.

В 44- ата минута реферът отсъди дузпа, която етърци оспориха, но това не попречи на домакините да я реализират, чрез Куртев и да поведат с 1:0.

В 50- ата минута Кънев бе съборен в наказателното поле на „Миньор" и „виолетовите" също получиха дузпа. Ударът на Георги Христов от бялата точка, обаче бе спасен от вратаря. В 61- ата минута Миньор стигна до 2:0, като този път етърци имаха претенции за неотсъдена засада. След центриране от фланга Кьосев изпревари вратаря Венци Димитров и заби топката в мрежата зад него. До края пропуски направиха Кушев и Кънев. Първият стреля с глава в аут от границата на вратарското поле, а крилото шутира в тяло на защитник, след подаване на Балъков.