Един от младите таланти от школата на Арда Бурак Акънджъ подписа своя първи професионален договор. Роденият на 14.08.2008г. Бурак вече официално се обвърза с клуба, след като успя да убеди треньорското ръководство, че може да стане част от първи отбор на Арда.
Черно море - Арда 2:3 /репортаж/
Бурак Акънджъ прави официален дебют с АРДА на 4 декември 2024г., когато влиза в игра срещу Лудогорец. Той е част от тима на АРДА U18, който направи отлично представяне в Елитната група. През изминалия шампионат Бурак изигра 23 мача и отбеляза 6 попадения за Арда U18. С добрите си игри, той често бе викан от Александър Тунчев в първия отбор, като се появи на терена срещу Локомотив Пловдив в среща от 35-ти кръг на efbetЛИГА.
"Ръководството на ПФК АРДА, треньорите, футболистите и феновете пожелават на Бурак Акънджъ много успехи с екипа на АРДА, и да следва мечтите си, след като първата вече е изпълнена подписвайки с мъжкия отбор на АРДА", написаха от клуба.
