Отборът на Ботев Враца съумя да порази с 2:0 Етър Велико Търново в първи мач за двата отбора от плейофната система в efbet Лига за сезон 2020/2021. Влезлият като резерва Дориан Бабунски наказа 10-имата останали футболисти на Етър след гол в 77-ата минута, а във втората минута от добавеното време друга резерва – Чавдар Ивайлов, оформи крайния резултат, който бе в полза за Ботев Враца.

„Виолетовите” пък играха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като Ловре Кнежевич изблъска с две ръце Костадин Ничев и нямаше как реферът Волен Чинков да не изгони с директен червен картон хърватина, който порази своите.

Успехът прати Ботев Враца на първото място във „втората четворка”, като тимът е с 25 точки, две повече пред втория Славия (22), но „белите” са с мач по-малко. Етър остава трети и е предпоследен като също е с 22 точки. Последен е Монтана с 20 точки.

Етър Ботев Враца

източник: sofascore.com

В осмата минута пък се видя опит за удар на Ндиай от средна дистанция, ала Здравко Илиев с крак блокира пътя на топката и опасността пред Етър приключи. Току преди шута на Ндиай пък Пламен Крачунов задържа за фланелката в сериозен период от време Даниел Генов в наказателното поле на врачани, но съдията остави играта да продължи.

В 13-ата минута пък Краси Костов направи страхотно спасяване в срещата. Милчо Ангелов изведе в наказателното поле Ловре Кнежевич, който остана "очи в очи" със стража на врачани, но той с една ръка блокира удара на "болярите". Десетина по-късно пък се случи нов шут на Кнежевич, който полуичи пас вляво от Мезу, но изстрелът на офанзивния играч на Етър не затрудни Костов.

15 снимки

В 28-ата минута пък Меси Мезу опита изключително амбициозен удар от центъра на терена, за да прехвърли Костов. Направи го, но и прехъврли и вратата на врачани - аут. До края на полуврмето във Враца преобладаваше здравата битка, но въпреки това на два пъти Ловре Кнежевич от "виолетовите" опита да затрудни Костов, но и в двата случая стражът се намеси.

Втората част стартира кошмарно за гостите. Ловре Кнежевич от Етър избута след реплика Костадин Ничев в 49-ата минута, който се свлече на земята, а реферът Волен Чинков го изгони директно. В 56-ата пък Симеон Мечев овладя изключително нелепо топката пред наказателното си поле, за да може Дориан Бабунски да открадне и влезе в наказателното поле. Той даде успореден пас за Чавдар Ивайлов, който шутира много силно, но Иванов с брилянтна намеса предотврати сигурен гол за домакините.

След центрирането от ъглов удар топката се отби в близката греда на Иванов и излезе аут. Натискът на врачани сякаш се притъпи, макар определено отборът на Веселин Великов да беше по-дейният, след като остана с човек повече. В 73-ата минута Христо Златински бе изведен с диагонално подаване вляво пред наказателното поле на Христо Иванов. Златински отправи мощен удар, който бе отразен от стража на "болярите".

Тринадесет минути преди края на редовното време домакините откриха резултата. Даниел Генов подаде вдясно за Костадин Ничев. Той, от своя страна, центрира веднага в наказателното поле между Пламен Крачунов и Здравко Илиев, където се бе вклинил Дориан Бабунски. Северномакедонецът стреля с глава, топката се отби в десния страничен стълб на Иванов и влетя във вратата му.

Във втората минута от добавеното време на срещата домакините от Враца поразиха за втори път гостите. Дориан Бабунски нахлу отдясно и видя с успореден пас другата резерва в мача - Чавдар Ивайлов, който отблизо удвои актива на Ботев - 2:0.

В следващия рунд врачани ще гостуват на Славия , докато Етър има визита на Монтана в северозападна България.

1:0 Дориан Бабунски (77)

2:0 Чавдар Ивайлов (90+2)

Рефер: Волен Чинков (София)

Стадион: "Христо Ботев" (Враца)

Ботев (Враца):  33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Аласан Н'Диайе (54' - 17. Чавдар Ивайлов), 23. Христо Златински, 28. Самир Аясс (54' - 22. Никола Колев), 10. Петър Атанасов (82' - 14. Димитър Буров), 94. Юлиян Ненов (46' - 20. Дориан Бабунски), 9. Даниел Генов

Треньор: Веселин Великов

Етър: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра (64' - 70. Кольо Станев), 44. Божидар Кацаров, 10. Гаетан Коуку (64' - 11. Даниел Младенов), 84. Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич 🟥, 26. Мариян Иванов 🟨, 7. Милчо Ангелов (64' - 99. Преслав Боруков), 6. Пламен Крачунов, 16. Симеон Мечев 🟨 (73' - 3. Хосе Чембърс 🟨), 23. Христофор Хубчев

Треньор: Александър Томаш