Новото попълнение на Берое вратарят Жауме Валенс бързо се превърна в сензация в efbet Лига, като неговата стабилност под рамката е основна причина за подобрената дефанзивна игра на старозагорци.

С впечатляващ опит от испанския футбол, включително работа с Диего Симеоне в Атлетико Мадрид, Валенс донесе не само класа, но и специфичен манталитет.

"Работил съм с Диего Симеоне и Пабло Версайоне, треньорът на вратарите, с някои от важните имена във футбола. Имах късмета да тренирам с Ян Облак, Гризман и се опитах да науча възможно най-много," сподели вратарят пред DIEMA SPORT.

Той разказа и за пътя си през дублиращи отбори на елитни тимове като Атлетико Мадрид, Майорка и Овиедо, както и през испанската трета дивизия, преди да приеме предизвикателството извън родината си.

"Дойде офертата от Берое и не се замислих въобще. За първи път играя европейски футбол в първа дивизия и съм развълнуван от това, което предстои тук," допълни той.

"За мен футболът не носи такова напрежение, а щастие. Понякога при лоши резултати идва безпокойство, но тогава трябва всеки ден да си стабилен и на високо ниво“, сподели стражът.

"На 100% вярвам и смятам, че отношението, което показват играчите всеки ден ще помогне на отбора. Надявам се още срещу Ботев Враца... Но наистина вярвам, че ще се подобрим и спасим“, завърши Валенс.

подкрепя българския спорт