Отборът на Монтана записа страхотна победа с 3:1 при домакинството на Ботев Пд в последен двубой от петъчната програма на efbet Лига. Головете за състава на Никола Спасов бяха дело Билал Бари, Стефан Цонков и Тони Тасев, а оказалото се почетно попадение за гостите беше дело на тарана Атанас Илиев.

Двубоят започна в умерено темпо, като и двата тима влизаха здраво в единоборствата. В 9-та минута обаче момчетата на Ферарио Спасов поведоха при реално първата си истинска опасност. След нескопосана изява на Благой Макенджиев се стигна до ъглов удар за "канарчетата". Зад топката застана Тодор Неделев, който центрира чудесно за таранът Атанас Илиев и голаджията не сбърка за 1:0.

Постепенно обаче Монтана наложи своя ритъм и създаде две страхотни положения едно след друго. В 16-та минута Николай Минков беше изведен по левия фланг и пласира остро центриране на пътя на Тони Тасев, който обаче от точката на дузпата някак успя да пропусне целта.

Само две минути по-късно беше разтресена и горната греда на вратата на "канарчетата". Отново Николай Минков беше намерен по отличен начин на левия фланг. Този път то реши да завършва сам атаката, влезе навътре и стреля силно. Ударът му излизаше в аут, но след опит за изчистване на Станислав Работов топката се нацели в горната греда на вратата на Аргилашки.

Натискът на момчетата на Никола Спасов все пак даде резултат. След поредна добре организирана контраатака Билал Бари получи топката, преодоля двама човека и разстреля Георги Аргилашки от десетина метра за заслужения изравнителен гол.

Няма и 60 секунди по-късно резултатът вече беше 2:1 за Монтана. След ново статично положение пред вратата на "канарчетата" Янко Ангелов намери главата на Стефан Цонков, който от няколко метра буквално разстреля Аргилашки за 2:1.

Десет минути по-кусно момчетата на Никола Спасов можеше даже да удвоят преднината си. Сергей Георгиев отново беше изведен с чудесен пас зад гърба на защитата на Ботев Пд, но Георги Аргилашки скъси ъгъла майсторски и предотврати трето попадение в своята врата.

В началото на второто положение Монтана отново имаше чудесен шанс за попадение. След заучено положение Тони Тасев центрира от пряк свободен удар, а на точката на дузпата съвсем сам Сергей Георгиев, чийто изстрел премина на сантиметри в аут.

В 82-та минута сякаш интригата в срещата беше окончателно прекършена. След нова бърза контраатрака на момчетата на Никола Спасов Тони Тасев успя да финтира защитник на домакините и след рикошет да отбележи третия гол за домакините.

Минути преди финалния съдийски сигнал Антонио Вутов си изпусна нервите и си изкара нелеп втори, съответно червен картон.

По този начин момчетата на Никола Спасов записаха втора победа в елита, събирайки актив от общо 8 пункта след шървите 6 кръга. Гостите от Ботев Пловдив, от своя страна, имат само поводи за негативизъм, след като играчите на Ферарио Спасов имат записани само 5 пункта от 6 мача.

Монтана - Ботев Пд 3:1

0:1 - Атанас Илиев (9)

1:1 - Билал Бари (27)

2:1 - Стефан Цонков (28)

3:1 - Тони Тасев (82)

Ето и съставите на двата тима:

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Йордан Йорданов, Владимир Айтов, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Тони Тасев, Билал Бари, Сергей Георгиев, Николай Минков,

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Лъчезар Балтанов, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Тодор Неделев, Атанас Илиев;