Спартак Варна и Левски не успяха да се победят в страхотен двубой и завършиха наравно при резултат 2:2 във втория неделен двубой от 17-ия кръг в efbet Лига. Срещата предложи много интересни моменти и страхотни попадения.

start-photo.bg
89 снимки

Всичко започна с индивидуалния пробив на Филип Кръстев, завършил с гол в 25-ата минута. Ивайло Климентов изравни в 48-ата минута с бомбен удар от дистанция, но с второто си попадение три минути по-късно Кръстев даде нов аванс на гостите. Крайният резултат беше оформен в 66-ата минута, когато Пламен Димов наказа бившия си тим, който засече центриране на друг бивш играч на столичани Здравко Димитров.

LAP.bg
49 снимки

И двата тима изиграха страхотен двубой. Столичани на два пъти повеждаха в резултата, но "соколите" показаха непримирим дух на два пъти се връщаха в двубоя. Пропуски имаше и пред врати, като в самия край домакините имаха шанс да измъкнат и сензационно успеха.

По този начин тимът на Тодор Киселичков записаха трети пореден мач без загуба, но продължават да са на дъното с осем точки. Левски пък продължи с тежката серия от равенства, която вече наброява пет поредни, а в общо шест поредни двубоя "сините" нямат победа. Сторичани остават на петата позиция с 29 точки. В следващия кръг "соколите" гостуват на Пирин Благоевград, докато Левски приема Славия в стоично дерби.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Мачът стартира с опит за няколко атаки и от двата тима, които обаче не завършиха с удар към вратите, като при една от тях 17-годишният Борислав Рупанов не успя да уцели топката в близост до вратата.

В осмата минута дойде и първата по-опасна ситуация, който бе на сметката на домакините. Ивей Ромееш комбинира с Божидар Васев отдясно пред наказателното поле, след което топката стигна до Румен Руменов, който шутира коварно, но Пламен Андреев беше заел добра позиция и изби в ъглов удар.

71 снимки

"Соколите" имаха нова добра възможност в 15-ата минута, когато Божидар Васев бе отлично изведен от Ивей Ромееш отдясно в наказателното поле, след което реши да стреля още с първото до докосване към далечния ъгъл, но слабо и неточно.

Левски обаче поведе с първата си реална голова ситуация и след чудесни индивидуални действия на Филип Кръстев. В 25-ата минута Хосе Кордоба комбинира с Кръстев отляво в половината на Спартак, а халфът направи невероятен дрибъл, влезе в наказателното поле, премина покрай трима и от около точката за дузпа стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Дичевски – 0:1.

Четири минути преди края на първата част Спартак създаде опасна атака, при която Здравко Димитров напредна отляво, след което пусна топката за Божидар Васев на границата на наказателното поле, който стреля с  първото си докосване към далечния ъгъл, но покрай лявата греда на Андреев.

Три минути след старта на второто полувреме домакините успяха да изрванят след феноменално изпълнение. Топката не беше изчистена по най-добрия начин от Кръстев и тя попадна в Ивайло Климентов, който изстреля истинска бомба пред дъгата на наказателното поле, а кълбото се удари в горната греда и влетя неспасяемо във вратата на Андреев за 1:1!

Левски обаче много бързо отговори и в 51-ата минута имаше нов аванс в резултата. Уелтън проби отляво, стигна до аутлинията и подаде за Роналдо на границата на вратарското поле, който върна за Кръстев, а халфът с мощен удар прати топката във вратата на Дичевски за 1:2.

Три минути по-късно Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Краев стреля с глава, но над вратата.

Спартак обаче отново вдигна оборотите и в 66-ата минута отново изравниха резултата. Здравко Димитров центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Пламен Димов изпревари Краев и с глава прати топката във вратата на Дичевски за 2:2.

В 83-ата минута столичани имаха чудесна възможност да поведат за трети път в мача. Топката беше центрирана от корнер в наказателното поле, където Ноа Сонко Сундберг отклони топката, която стигна до Цунами на далечната греда. Бразилецът отново центрира във вратарското поле, а гамбиецът пак стреля с глава към вратата, но този път Дичевски се намеси и изби над гредата в ъглов удар.

Минута по-късно Уелтън центрира остро отдясно в наказателното поле, но Дичевски изби. Топката попадна в Кръстев, който шутира, но се получи рикошет в играч на домакините и излезе покрай лявата греда в корнер.

Буквално в последните секунди на срещата Спартак можеше да измъкне победата, след като се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на Левски, но Денис Баланюк, който остана сам срещу Андреев, но се забави, а впоследствие Ван дер Каап го блокира. Накрая Климентов шутира, но се получи рикошет и топката излезе в корнер, след който обаче не се случи нищо интересно и срещата завърши без победител.

FT | СПАРТАК ВАРНА -  ЛЕВСКИ  2:2

0:1 Филип Кръстев 25'

1:1 Ивайло Климентов 48'

1:2 Филип Кръстев 51'

2:2 Пламен Димов 66'