Арда и Локомотив Пловдив изиграха спиращ дъха двубой от 30-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Кърджали завърши наравно 4:4, като "смърфовете" изоставаха с 1:4 до 73-ата минута, но успяха да стигнат до равенството, а в края имаха няколко отлични възможности дори за трите точки. Още в 3-ата минута Тонислав Йорданов откри от дузпа, но три минути след това Димитърр Илиев изравни. В 64-ата минута Лъчезар Котев изведе домакините напред, а малко след това Иван Тилев вкара трети гол за кърджалийци. В 73-ата минута Иван Коконов направи 4:1, но само три минути след това Венсан Марсел върна гостите в мача. В 86-ата минута Ивайло Димитров вкара трети гол за "смърфовете", а в 89-ата минута Милош Петрович оформи крайното 4:4.

Така Локомотив събра 37 точки и се изравни с Берое на седмото място във временното класиране. Заралии гостуват на ЦСКА 1948 по-късно тази вечер. Арда е 10-и с 32 точки.

Антон Узунов
72 снимки

Двубоят започна отлично за домакините. Във 2-ата минута Ел Мами Тетах проби отдясно и навлезе в наказателното поле, където беше препънат от Райън Бидунга. Главният рефер Волен Чинков беше категоричен - дузпа за Арда. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с удар в десния ъгъл вкара за 1:0. Секунди по-късно кържалийци можеше да удвоят, но ударът на Коконов беше спасен от Редер.

В 6-ата минута "смърфовете" изравниха. Преслав Боруков получи пас от Витанов, освободи се от Петко Ганев и стреля от малък ъгъл. Топката срещна гредата и се озова в Димитър Илиев, а капитанът на пловдивчани изравни на празна врата. В 12-ата минута Карагарен се озова на стрелкова позиция, но стреля от външната страна на вратата.

В 26-ата минута Локо създаде нова добра възможност за гол. Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Боруков успя да изпревари Стоев, но ударът му мина над вратата. В 34-ата минута шут на Умарбаев мина високо над вратата.

В 39-ата минута гол на Арда беше отменен заради засада. Давид Кики проби отляво и опита успореден пас за Тетах, който продължи за Коконов, а капитанът на Арда от няколко метра разстреля Редер. Оказа се обаче мавританецът е бил зад обраната на гостите.

Три минути по-късно силен шут на Петрович рикошира в Ганев и излезе в корнер. В продължението на първата част удар с глава на Гомис след корнер излезе в аут. Секунди по-късно техничен шут на Карагарен от около 20 метра срещна лявата греда.

Втората част започна с отлично спасяване на Луков. Локомотив разви добра атака през центъра, а Умарбаев продължи за Томашевич отляво. Крайният защитник отправи топовен удар от около 20 метра, който влизаше под гредата, но стражът на Арда демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Арда Локомотив Пловдив

източник: Sofascore

В 54-ата минута Умарбаев намери Карагарен отдясно, а крилото пусна към Митко Илиев. Нападателят овладя и отправи силен удар от средна дистанция, който Милен Стоев изби с крак. Осем минути по-късно Гомис изби с глава центриране от корнер. Топката стигна до резервата Христо Иванов, който отправи удар от границата на наказателното поле в близкия ъгъл, но топката срещна гредата.

В 64-ата минута Арда отново поведе. Желев проби отдясно, справи се с Томашевич и Василев и пусна към оставения непокрит Котев, който с шут от около 20-22 метра в долния десен ъгъл вкара за 2:1. Три минути по-късно домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Кики застана зад топката, но стреля над вратата.

В 67-ата минута кърджалийци стигнаха до трети гол. Домакините развиха отлична атака, при която Йорданов се беше изнесъл отдясно. Нападателят получи, след което потърси с успоредно подаване Иван Тилев, който изпревари защитник и отблизо вкара за 3:1.

В 73-ата минута Арда отбеляза четвърто попадение. Желев успя да отнеме топката на Томашевич отляво, след което центрира остро, а Коконов изпревари Гомис и матира Редер за 4:1.

В 76-ата минута "смърфовете" се върнаха в мача. Митко Илиев пусна отличен пас към Карагарен отдясно. Деветката на гостите с успоредно подаване намери на дузпата Венсан Марсел, който нямаше проблем да намали изоставането на своя отбор.

В 82-ата минута Луков се отличи с ново спасяване. Салинас получи на далечната греда и върна топката към Марсел. Французинът отправи удар от средна дистанция, който вратарят на Арда изби. Четири минути по-късно Локомотив намали пасива си до едно попадение. "Смърфовете" получиха право да изпълнят корнер. Салинас центрира на първа греда, където Ивайло Димитров отклони с глава към далечния ъгъл и направи безпомощен стража на домакините.

В 88-ата минута пловдивчани изравниха резултата. Салинас центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Кики забрави за Петрович, който с глава матира Луков за 4:4. В продължението на мача гостите можеше да направят пълен обрат, след като първо Луков спаси удар на Салинас. Секунди по-късно Марсел се озова на стрелкова позоция, но от десетина метра стреля покрай вратата.

Дълбоко в добавеното време след центриране от пряк свободен удар Петрович свали за Бидунга, който шутира от близка дистанция, но Луков успя да избие. След това последва разбъркване, от което се стигна до корнер за гостите. След неговото изпълнение удар на Умарбаев беше блокиран от защитник.

4:4 Милош Петрович (89)

Арда: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев (57 - 33. Иван Тилев), 17. Иван Коконов /к/, 22. Ел Мами Тетах, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков (57 - 70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 19. Румен Руменов, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

Локо: 71. Лукас Редер, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов (71 - 16. Лукас Салинас), 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев (71 - 11. Ивайло Димитров), 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков (71 - 10. Венсан Марсел)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев, 10. Венсан Марсел, 16. Лукас Салинас, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Ж.к.:  Христо Иванов, Лъчезар Котев (Арда); Райън Бидунга, Димитър Илиев (Локо)

Съдия: Волен Чинков

Стадион: "Арена Арда"