В уникален мач Черно море и Локомотив Пловдив завършиха 2:2. Лидерите в класирането изпитаха куп емоции, а д добавеното време Илиян Илиев не искаше да повярва, че победният гол е отменен. "Моряците" останаха разочаровани от равенството, но все пак остават непобедени от началото на сезона.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и поведоха в 39-та минута чрез Даниел Димов.

Противно на показаното Локомотив успя да обърне още до почивката.

Евандро вкара директно от пряк свободен удар във втората минута на добавеното време, а две минути по-късно се разписа и за втори път след нова пробойна в защитата на "моряците'.

През второто полувреме в рамките на 5 минути Локомотив остана с 9 души. Първо в 75-та минута Хорхе Сегура беше изгонен, а в 80-та и Евандро получи втори жълт картон.

Това предимство вдъхна кураж на момчетата на Илиян Илиев и Живко Атанасов изравни в 95-та минута.

В 11-та минута на добавеното време дойде и кулминацията. Алекс Фернандес се разписа след хубав фалцов шут с левия крак. "Тича" експлодира, но Георги Давидов беше привикан до монитора за да преразгледа ситуацията.

Неговото решение беше за засада и така Локомотив остана на върха с точка повече Черно море.

startphoto.bg
39 снимки

Още в първата минута Мазир Сула се завъртя добре и стреля към вратата, но много неточно.

В 11-та минута страхотна атака доведе до положение за Локомотив Пловдив. Лясков центрира по земя към Минчев, чийто удар беше блокиран. Топката стигна до Христо Иванов, който технично замахна и стреля, но топката премина встрани от целта.

Черно Море натисна сериозно след четвърт час игра. Първо Мазир Сула отправи точен удар, но Хоркаш спаси. Малко по-късно "моряците" имаха и претенции за игра с ръка в наказателното поле, но при повторенията се видя, че такава няма.

Домакините продължиха да търсят гола и в 22-та минута Александър Василев отправи опасен удар от дистанция. Топката премина на около метър от страничния стълб. Секунди по-късно Атанас Илиев изведе по чудесен начин Мазир Сула, който пак опита късмета си, но за пореден път не се справи и стреля в аут.

В 39-та минута Черно море заслуено поведе. Натискът даде резултат и Даниел Димов откри резултата. След акробатично изпълнение на Илиев топката стигна до Сула, той потърси място за удар, но Димов връхлетя и прати топката в мрежата.

В добавеното време Локомотив достигна до пълен обрат. Във втората минута на добавеното време Евандро центрира от пряк свободен удар, никой не засече топката и тя влетя във вратата.

Само две минути по-късно "смърфовете" удариха за втори път. Хубава атака отляво завърши с нов удар на Евандро, който смълча стадион "Тича" в рамките на 2 минути.

През втората част домакините се впуснаха в търсене на ранно изравняване. След статично положение Атанас Илиев получи топката, но не успя да овладее добре и не се стигна до опасност.

Здрава битка в първите 20 минути от втората част. Локомотив се групира в малко по-дефанзивна постройка и изчакваше за контраатаки.

В 64-та минута при една от добрите комбинции Хубаво двойно подаване между Димитър Илиев и Кандем позволи на последния да отправи удар, но той се оказа прекалено силен.

15 минути преди края Хорхе Сегура извърши нарушение, което му донесе втори жълт и съответно червен картон. Така Локомотив Пловдив остана с 10 души за заключителните минути.

В 80-та минута и Евандро не беше съобразителен и също си извади втори жълт картон. Гостите останаха с 9 души на терена.

Черно море натисна още повече и Арлинд Дакай беше много близо до гола в 85-та минута. Ударът му с глава обаче беше отразен от Хоркаш, а след това и напречната греда помогна за да не се стигне до гол.

Дълбоко в добавеното време Черно море стигна до гол чрез Алекс Фернандес. ''Моряците" изпаднаха в екстаз и изглеждаше, че ще окупират върха, но малко по-късно голът беше отменен за засада. Георги Давидов взе тежкото решение след преглед с ВАР, а веднага след това даде и край на мача.

FT Черно Море - Локомотив Пловдив 2:2

1:0 Даниел Димов 39'

1:1 Евандро 45+2'

1:2 Евандро 45+4

Съставите на двата отбора:

Черно Море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров. 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 19. Александър Василев, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиян Илиев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 99. Леонардо Сена, 21. Евандро, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

Треньор: Александър Томаш