Отборът на Царско село записа трета поредна победа в шампионата. Тимът на Любослав Пенев се наложи с минималното 1:0 над Витоша в Бистрица, а гола за успеха реализира Мирослав Будинов, за когото това бе дебютно попадение с фланелката на „царете”.

След този успех Царско село дръпна с три точки на Етър в група А на втората осмица и зае второто място след Черно море.

LAP.bg
28 снимки

Първата добра възможност в срещата дойде още във втората минута и бе на сметката на гостите. След центриране от фал отляво, топката бе пратена в наказателното поле, където отбраната на домакините не се справи много добре и не успя да изчисти коженото кълбо. Топката попадна в Мартин Кавдански, който стреля от въздуха в аут.

Гостите продължиха да бъдат по-активният тим на терена и в следващите няколко минути стигнаха до нови две възможности пред Кръстев. Уесли Ната пробва късмета си от пряк свободен удар, но прати топката над  вратата.

Интересните ситуации за гол пред двете врати през първата част почти липсваха, като битката се водеше предимно в центъра на терена. Едва в заключителните минути на полувремето домакините погледнаха по-сериозно към противниковия вратар и в един от случаите бяха много близо до гол.

След изпълнение на свободен удар отдясно, Атанас Кабов центрира на далечната греда, където Венци Бонев игра с глава и насочи топката към вратата. Пласид не успя да се намеси, но зад гърба му Хулио Родригес изчисти с глава. Преди вратарят да улови топката, тя срещна напречната греда.

Малко по-късно отново Кабов бе в основата на интересна ситуация. Този път крилото реши да стреля директно от фал, но прати топката право в ръцете на вратаря на гостите.

Въпреки че в първите минути съставът на Любослав Пенев бе по-активният на терена, гостите не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на Витоша.

Второто полувреме отново започна по-добре за Царско село и само в рамките на две минути стигна до две добри положения за гол. Първо Мирослав Будинов стреля с глава след центриране отдясно, но прати коженото кълбо в аут. Веднага след това Уесли Ната също отправи изстрел, но също покрай вратата.

Витоша отговори чрез Атанас Кабов, който се нагърби изпълнението на пряк свободен удар от неудобна позиция. Въпреки малкия ъгъл, Кабов успя да затрудни Пласид, който бе принуден да боксира.

Царско село все пак дочака своя миг в 58-ата минута. Гостите успяха да поведат в резултата с първия си точен изстрел. Румен Гьонов изведе много добре Миросла Будинов в предни позиции, а нападателят с лекота успя да се справи с опеката на Венци Бонев. Будинов направи няколко крачки в наказателното поле и с много техничен удар от труден ъгъл, успя да прати топката в мрежата. Това бе първи гол за Миро Будинов с екипа на „царете” след пристигането му от Ботев Враца.

В заключителните минути на срещата Царско село успя да запази минималната си преднина и да запише трети пореден успех и то като гост в първенството. Това е най-дългата серия от победи записвана от „царете” този сезон.

ВИТОША – ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Будинов 58'

Рефер: Петър Костадинов

Стадион: „Витоша”, Бистрица

Витоша: 12 Николай Кръстев, 3 Евгени Зюмбулев,5 Венцислав Бонев, 7 Кристиян Кочилов, 9 Илия Димитров, 10 Георги Амзин, 11 Даниел Кутев, 14 Четин Садула , 22 Богомил Дяков, 93 Атанас Кабов, 96 Христо Иванов

Старши треньор: Асен Букарев

Царско село: 30 Джони Пласид , 21 Румен Гьонов, 44  Хулио Цезар Родригез Лопез, 3 Мартин Кавдански, 8 Уесли Ната , 20 Ивайло Иванов, 93 Андерсон Кордейро Коста , 22 Дилан Бахамбула, 4 Ивайло Марков, 91 Мирослав Будинов, 10 Георги Минчев

Старши треньор: Любослав Пенев