ЦСКА 1948 и Спартак Варна завършиха 2:2 в двубой от втория кръг на efbet Лига. Марио Илиевски откри резултата в полза на домакините в 16-ата минута, Ахмед Ахмедов изравни в 41-ата минута. Неделко Пишчевич отново даде аванс на "червените" в последната минута на редовното време на първата част. Антонио Вутов възстанови паритета в 72-ата минута от спорна дузпа, отсъдена след близо 8 минути разглеждане от ВАР и съдията.

Първата по-интересна ситуация в мача бе пред вратата на домакините. В 6-ата минута Кристиан Илич пусна пас по въздуха към Ахмедов в наказателното поле. Нападателят на варненци обаче не успя да достигна до топката. Малко след това Касиано Бузон опита да изненада стража на Спартак с удар в близкия ъгъл, но Мартин Величков изби в корнер.

Така се стигна до 16-ата минута, в която резултатът бе открит. Центриране на десния бек Нгуинда, заменил в последния момент Стив Фуртадо, предизвика разбъркване в наказателното поле на гостите. Шут на Бузон бе отразен от Мартин Величков, но при добавката на Марио  Илиевски топката се спря в мрежата на Спартак. За северномакедонеца това бе първи гол с червената фланелка.

Четири минути преди почивката гостите изравниха след поредица от грешки на съперника. Опитният Александър Цветков надигра Ивайло Марков на фланга и центрира към Ахмедов, който изпревари Теодор Иванов и прати топката в мрежата на домакиините за 1:1.

Секунди преди почивката поредно добро центриране отдясно на Нгуинда бе засечено с глава от Пишчевич, а майсторският му удар матира вратаря Величков за втори път.

Втората част започна с две промени в състава на ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен и Емил Ценов заеха местата на Ивайло Марков и Парвиз Умарбаев.

В 64-ата минута реферът Петър Кузев отсъди дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов след единоборство с Ахмедов. Оснаха съмнения обаче и за игра с ръка първо на нападателя на варненци и се отвори работа за ВАР-екипа. След близо 5 минути съдията бе привикан да разгледа положението на монитора и след още 3 минути размисъл той все пак отново посочи бялата точка, отказвайки да отмени първоначалното си решение. Зад бялата точка застана Антонио Вутов, който показа железни нерви и хладнокръвно прати топката в мрежата за ново равенство - 2:2. Логично, той не показа радост след попадението, тъй като миналия сезон игра за ЦСКА 1948.

Домакините натиснаха и преди изтичането на редовното време имаха претниции за дузпа за фаул на Ивей Ромееш срещу Талис в наказателното поле, но съдията правилно остави играта да продължи. В добавените 9 минути двата отбора не успяха да стигнат до голова ситуация.

efbet Лига

FT .

2 : 2

• 16’ Марио Илиевски
  • 45’ Неделко Пишчевич
  • 72’ (д) Антонио Вутов
  • 41’ Ахмед Ахмедов
  • Край на мача - 2:2.

90+10'
  • Жълт картон за вратаря на гостите Мартин Величков

90+8'
  • Жълт картон за Йоан Бауренски от гостите

90+7'
  • Смяна в тима на Спартак - Ахмедов излиза, влиза Даниел Халачев

90+5'
  • Жълт картон за Емил Ценов от домакините.

88'
  • Жълт картон за голмайстора на Спартак Варна - Ахмед Ахмедов.

87+1'
  • Още една промяна прави Валентин Илиев - влиза Октавио, излиза Бузон

83+9'
  • Промяна на върха на атаката на ЦСКА 1948 - Сердюк заменя Илиевски

83+7'
  • Смяна за домакините - Том Рапнуи заменя Неделко Пишчевич.

73+2'
  • 2:2! Антонио Вутов е безпощаден от бялата точка с удар в десния ъгъл, пращайки вратаря на ЦСКА 1948 на другата страна.

72'
  • Изключително спорна ситуация в мача! Първоначално реферът Петър Кузев отсъди дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов, но след близо 5 минути той бе привикан от ВАР да разгледа положението на монитора, тъй като останаха съмнения, че и Ахмедов е използвал ръката си преди това. Съдията след още 3 минути размисъл обаче съдията отново посочи бялата точка и не отмени първоначалното си решение.

64'
  • Първа промяна и в състава на Спартак Варна - Радослав Димитров излиза, за да влезе Антонио Вутов

54'
  • Страхотна намеса на Александър Цветков в отбрана! Той изби топката от крака на готвещия се да шутира към вратата на гостите Бирсент Карагарен от десетина метра.

51'
  • Жълт картон за Касиано Бузон от домакините

47'
  • Оше една промяна за ЦСКА 1948 - Емил Ценов влиза, Парвиз Умарбаев излиза

46'
  • Смяна в ЦСКА 1948 - Ивайло Марков отстъпва мястото си на Бирсент Карагарен

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+1'
  • 2:1! Неделко Пишчевич отново дава аванс на ЦСКА 1948! Поредно добро центриране отдясно на Нгуинда бе засечено с глава от Пишчевич и топката отново е във вратата на Спартак.

45'
  • Гол за Спартак Варна! Ахмед Ахмедов изравнява! Поредица от грешки в "червената" отбрана позволи на Александър Цветков да центрира от десния фланг, а Ахмед Ахмедов изпревари Теодор Иванов и отблизо прати топката зад гърба на Петър Маринов.

41'
  • Късмет за ЦСКА 1948! Ахмед Ахмедов пое топката малко зад центъра и видял, че вратарят Петър Маринов е излязъл напред, реши да го прехвърли. Малко не достигна на нападателя на Спартак да намери целта, след като топката мина покрай дясната греда на стража на домакините.

33'
  • Гооол! ЦСКА 1948 повежда с дебютен гол на Марио Илиевски! Най-активният на терена Касиано Бузон отново намери начин да отправи удар, който бе отразен от вратаря на гостите, но топката стигна до Илиевски, който успя да я промуши през купа от играчи и тя се спря в мрежата на "соколите" - 1:0.

16'
  • Спасяване на стража на гостите! Касиано Бузон, макар и с Па Конате на гърба си, успя да се обърне и да шутира, но Мартин Величков изби в корнер.