Славия победи Берое с 2:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Емил Стоев откри за Славия с гол в 45-та минута. Нгуена удвои в 70-та минута.

100 снимки

Славия започна силно мача, като до 7-та минута вече бяха изпълнили 4 корнера, но от тях те не нанесоха нито един удар към вратата на Берое. Старозагорци разчитат на контраатака, като острието на гостите, беше Стив Траоре. Именно той се оказа на невероятна позиция и бе изведен сам срещу Светослав Вуцов. Изстрелът на Траоре бе спасен от стража, а малко след това и страничният съдия вдигна флага за засада.

Малко по малко домакинската преса на Славия започна да изчезва. Берое предложи сериозен отпор в средата на терена, а "белите" продължиха да изпълняват корнери, цели 8 за 19 минути, но от нито един ъглов удар не се стигна до удар.

Славия имаше най-доброто си положение през 28-та минута, когато Иван Гошев, вратарят на Берое трябваше да се намеси на два пъти. Темпото на игра отново намаля, като Славия продължи да владее топката повече.

Берое стигна до първият си точен удар към вратата чак в 36-та минута, когато Калоян Кръстев стреля извън наказателното, а Вуцов бе затруднен от мокрия терен, но все пак улови топката. Впечатление направи грубата игра на домакините, Славия извърши 7 нарушения и получи три жълти картона на Чешмеджиев, Иван Минчев и Емил Стоев. На сметката на Берое стои само 1 нарушение.

Славия поведе, след гол на Емил Стоев в 45-та минута, секунди преди края на първото полувреме. Играчът в "бяло" се опита да подаде топката от фланга към бялата точка, но кълбото заблуди всички, дори Иван Гошев, който го изпусна - 1:0!

Второто полувреме започна оптимистично за Старозагорци, които владееха топката повече и игаеха уверено. Като че ли Славия се прибра назад. Калоян Кръстев дори стигна до удар с глава в 50-та минута, но той не застраши по никакъв начин Светослав Вуцов. Отново Калоян Кръстев бе изведен с прекрасно подаване в 59-та минута, но страничният рефер вдигна засада.

Голмайсторът на Славия - Емил Стоев бе заменен в 63-та минута, а на негово място влезе Кристиан Добрев.

Славия поведе с 2:0 в 70-та минута , след красив гол на Кемело Нгуена. Футболистът на "белите" стреля извън наказателното поле, а Гошев стигна до топката, но не успя да я отбие. Кълбото е в мрежата!

След второто попадение за домакините, темпото на игра определено спадна. Отборът на Златомир Загорчич се успокои. Без повече опасности докрая на мача.

FT СЛАВИЯ - БЕРОЕ 2:0

1:0 Емил Стоев 45'

2:0 Кемело Нгуена 70'