Славия победи Ботев Пловдив с 2:1 в първия неделен двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. В началото на втората част Емил Виячки откри резултата за "белите". "Канарчетата" бързо възстановиха равенството чрез резервата Антонио Вутов. В заключителните минути на двубоя Радослав Кирилов донесе победата за домакините с красив гол.

lap.bg
38 снимки

Това бе шеста победа за Славия в последните седем мача. След дискусионни решения на Драгомир Драганов през първата част, двата тима показаха стойностен футбол и си размениха три попадения.

Двата тима стартираха предпазливо. Футболистите се опитваха да се приспособят към наводнения терена на стадион "Славия". Все пак рано се стигна и до първия точен удар в една от двете врати. В 6-ата минута Тодор Неделев опита от дистанция да реализира във вратата на домакините, но Антонис Стергиакис внимаваше и спокойно улови.

В 14-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Централният защитник на Ботев Пловдив Димитър Пиргов прецени лошо ситуацията и върна неразчетено към вратаря Янко Георгиев. Топката се српя в локва точно на границата на наказателното поле, стражът притича да я изчисти, но Ивайло Димитров стигна първи до нея. Последва шпагат на Георгиев, който закачи нападателят на "белите", но сигнал от главния съдия Драгомир Драганов не последва.

Четири по-късно "белите" поискаха и дузпа. Андреа Христов центрира в наказателното поле и топката срещна ръката на Станислав Работов, но отново не последва сигнал от Драгомир Драганов.

В следващите минути домакините бяха по-активният отбор, но до опасности пред Янко Георгиев не се стигна. В същото време "жълто-черните" бяха предприели по-прибрана тактика, разчитайки на бързи контраатаки.

В 37-ата минута Тодор Неделев центрира в наказателното поле. Последва разбъркване пред Антонис Стергиакис, от което се възползва Иван Бандаловски. Защитникът на "канарчетата" стреля, но Филип Кръстев блокира изстрела.

Минута по-късно треньорът на Ботев Пловдив Ферарио Спасов научи лошата новина, че трябва да замени контузилия се Джонатан Перейра, а в игра бе включен Радослав Терзиев.

В 44-ата минута Галин Иванов отправи първият точен изстрел за Славия в мача. Капитанът на "белите" стреля от дистанция, но право в ръцете на Янко Георгиев. Това бе и последното по-интересно действие през първата част.

На почивката треньорът на Ботев Пловдив Ферарио Спасов направи втора промяна в състава си. На мястото на младия нападател Никола Илиев в игра се появи Антонио Вутов.

Домакините стартираха по-агресивно второто полувреме и притиснаха съперника си в половината му. Това веднага доведе до резултат.

В 51-ата минута  Емил Стоев центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Емил Виячки надскочи Иван Бандаловски и с глава реализира в мрежата на Ботев. Това бе и първият гол за централният бранител в елита.

След попадението "канарчетата" погледнаха по-смело към вратата на Антонис Стергиакис, което доведе и до изравнително попадение девет минути по-късно. В след добре организирана атака за Ботев отдясно, Димитър Тонев центрира в наказателното поле и Антонио Вутов отблизо възстанови равенството.

Славия опита да възстанови преднината си, но първо Галин Иванов не показа необходимата точност, а след това Христо Попадийн не успя да достави добро центриране в наказателното поле.

В 68-ата минута Тодор Неделев центрира от ъглов удар, където Антонис Стергиакис се размина с топката, но на задна греда Димитър Тонев не успя да играе с кълбото.

Последваха нервни минути с множество единоборства по терена. Но десетина минути преди края на срещата Славия отново излезе напред в резултата. В 79-ата минута "белите" организираха отлична атака за Славия. Емил Стоев центрира в наказателното поле, където на задната греда Радослав Кирилов реализира в средата на вратата пазена от Янко Георгиев.

В заключителните минути играта често бе накъсвана с нарушения и главният съдия Драгомир Драганов показа шест жълти картона. До края на двубоя пред двете врати бе спокойно и Славия спечели важни три точки.

С успеха "белите" събраха актив от 42 точки и заема 5-ата позиция в efbet Лига, докато "жълто-черните" заемат 8-ата с 30 пункта.

СЛАВИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:1

1:0 Виячки 51'