Отборите на Арда Кърджали и Локомотив София завършиха при резултат 2:2 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Головете за домакините отбелязоха Иван Тилев и Светослав Ковачев, а за гостите се разписаха Ивайло Найденов и Димитър Митков от дузпа. За Арда червен картон получи Тилев през първото полувреме, а през втората част за гостите Дуарте и Славчев също бяха изгонени.

start-photo.bg
7 снимки

Първата по опасна ситуация бе на сметката на Арда в 9-та минута, когато Ласана Н диайе бе намерен в наказателното поле, но ударът му с глава профуча встрани от вратата. Малко след това Светослав Ковачев направи хубав пробив и стреля към вратата на Локомотив София, но ударът му бе право в ръцете на Любенов.

В 18-та минута Иван Тилев направи самостоятелен пробив, след като овладя топката и стреля извън наказателното поле със силен удар, като не остави никакви шансове на Любенов. Страхотен гол!

В 31-та минута съдията отсъди дузпа след нарушение в наказателното поле. Волен Чинков първоначално не отсъди инаказателен удар, но след разглеждане с ВАР промени решението си. Димитър Митков изравни след точно отсъдена дузпа, откъдена за нарушение на Алекс Петков именно срещу Митков.

Арда направиха страхотна контраатака, а Иван Тилев пусна успоредно на голлинията подаване, но Селсо Рапосо изби в последната секунда. В 43-та минута Локомотив София организираха великолепна атака. Антонио Вутов направи страхотен пас към Симеон Славчев, който намери в наказателното поле Ивайло Найденов, а той от близка дистанция нанесе смъртонесен удар, правейки пълен обрат в полза на своя отбор.

В добавеното време на първата част Иван Тилев направи безсмислено нарушение и макар да получи минута преди това жълт картон, съдията не се поколеба да му покаже втори такъв и респективно червен. Арда останаха с човек по-малко.

Арда Локомотив София

източник: Getty/Gulliver images

Арда загубиха топката в средата на терена в 58-та минута и Локомотив София организира мълниеносна контраатака, но ударът на Карлос Франса бе блокиран. Светослав Ковачев изпълни великолепно пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 81-та минута и успя да изравни резултата, изпращайки топката в десния ъгъл на безпомощния Александър Любенов.

Секунди по-късно Матеус Дуарте си помогна с ръка при единоборство, а вече имаше жълт картон и съдията не се поколеба да му покаже втори такъв.

В 88-та минута Локомотив София получи още един удар. На Симеон Славчев му бе показан втори жълт картон и респективно червен, и Локомотив София останаха с 9 човека.

В 93-та минута Лъчезар Котев овладя топката в наказателното поле, но ударът му бе право в ръцете на Любенов.

С това равенство Арда остават на 9-та позиция с актив от 23 точки, докато Локомотив София вече са 5-ти с 25 пункта.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н`диайе, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 89. Матеус Дуарте, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Треньор: Станислав Генчев