ЦСКА допусна тежко поражение с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев във втора контрола за българския гранд за деня. Сашко Пандев вкара за 1:0 в 34-а минута. Гостите удвоиха аванса си след попадение на Бакар в 53-а минута. Боян Димовски реши всичко в 69-а минута с трето попадение. Зоран Ивановски направи 4:0 скоро след това, за да оформи и крайния резултат.

Първата опасна ситуация "червените" създадоха след индивидуален пробив на Маурисио Гарсес в 12-а минута. В 16-а минута Сашко Пандев опита удар от около 20 метра, но право в ръцете на Димитър Евтимов.

Темпото на мача не беше особено високо в тези минути и логично нямаше много сериозни положения. В 27-а минута Димовски от състава на Академия Пандев стреля встрани от повече от 20 метра. Малко по-късно 17-годишният дебютант, Харад Каламуич, който кара пробив при столичани, беше изваден от игра, бидейки заменен от Калоян Пехливанов.

Секунди след това символичните гости в мача поведоха след красив прехвърлящ удар на Сашко Пандев. В 43-а минута Калоян Кръстев стреля с глава, но пак не намери целта.

В 52-а минута Велиновски беше разколебан последователно от Димитър Евтимов и Калоян Пехливанов, които с взаимни услилия предотвратиха нов гол. Само минута по-късно Бакар излъга младия Пехливанов и преодоля Евтимов с елегантен шут от 20 метра за 2:0.

В 61-а минута се стигна до разбъркване пред вратата на Академия Пандев, но не се стигна до завършващ удар. В 69-а минута гостите отново организираха бързо нападение и Боян Димовски не прости на Евтимов за 3:0.

Само три минути по-късно и Зоран Ивановски се разписа след поредната опустошителна контра за гостите. В 83-а минута нападател на Академия Пандев отново беше изведен сам срещу Евтимов, но вратарят спаси ЦСКА от пети гол.

Три минути преди края Евтимов отново трябваше да се намесва решително, за да запази резултата такъв до края - 4:0.

ЦСКА - Академия Пандев 0:4

0:1 - Сашко Пандев (34)

0:2 - Бакар (53)

0:3 - Боян Димовски (69)

0:4 - Зоран Ивановски (72)

Стартови състави:

ЦСКА: Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев