Септември София прекъсна серията си от три поредни поражения и победи Берое с 3:1 у дома. Срещата беше от 7-ия кръг на efbet Лига. Домакините изиграха много силен мач и бяха много по-добри от днешния си съперник. Още в 4-ата минута Симеон Александров откри резултата, а в 42-ата минута Красиан Колев удвои от дузпа. Три минути по-късно Стив Траоре върна заралии в мача. В 72-ата минута Димитър Костадинов оформи крайния резултат с брилянтен гол от около 30 метра.

В добавеното време на мача Абубакар Тунгара изпусна дузпа.

С успеха столичани събраха 7 точки и излязоха на 9-о място във временното класиране. В същото време старозагорци са в серия от шест мача без успех и заемат 13-о място с пет точки.

Антон Узунов
59 снимки

Първата добра възможност се откри пред домакините. Мартин Стойчев проби отдясно в 3-ата минута и центрира остро в наказателното поле, където Димитър Костадинов отправи удар над вратата. Три минути по-късно столичани бяха още по-близо до попадение. Мартин Стоянов напредна отдясно, стигна до наказателното поле, където се справи с Рука и се озова на стрелкова позиция. Северномакедонецът отправи удар, който обаче мина покрай вратата.

В 8-ата минута Септември вече беше напред в резултата. Стойчев получи отдясно и с прецизно центриране намери оставения непокрит Симеон Александров на далечата греда, а нисичкото крило с глава вкара за 1:0.

Берое отговори с опасен удар на Симеон Мечев, който Димитър Шейтанов успя да избие. След последвалия корнер Луизиньо стреля с глава, но защитник изчисти от голлинията. В 15-ата минута се получи разбъркване след изпълнение на корнер. Айкут Рамадан овладя топката и мигновено отправи удар от около десетина метра, но Караджов спаси.

В 20-ата минута се откри нова възможност пред домакините. Димитър Костадинов овладя топката след центриране и намери Рамадан. Халфът финтира защитник и потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата. След половин час игра Димитър Пиргов се озова непокрит в наказателното поле и отправи удар с глава след центриране на Серкан Юсеин, но не намери очертанията на вратата.

В 40-ата минута Септември получи дузпа. Красиан Колев пусна отличен извежда пас към Александров в наказателното поле, а последният беше препънат от Стоянов. Първоначално беше отсъдена засада, но след намесата на ВАР решението беше отменено, а главният рефер Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Красиан Колев, който не сбърка за 2:0.

Берое се върна в мача в края на първата част. Абубакар Тунгара проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Малиецът опита удар, при който топката рикошира в двама защитници и се озова в непокрития Стив Траоре. Последният от десетина метра нямаше как да сбърка за 2:1.

Втората част започна с по-активни действия на заралии. В 49-ата минута Анисе отправи удар от далечна дистанция, който мина над вратата. В ответната атака Караджов изби шут на Александров. В 54-ата минута Септември беше близо до трето попадение. Ачков проби отляво и намери Костадинов, който се освободи и отправи удар, но Караджов спаси.

В 62-ата минута Арсов сбърка, от което се възползва Анисе. Мадагаскарецът намери Луизиньо, който отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

септември

източник: Sofascore

Десет минути по-късно домакините решиха всичко в срещата. Димитър Костадинов напредна през центъра и с превъзходен шут от около 30 метра в горния десен ъгъл матира Караджов за 3:1.

В 82-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс за нов гол. Александров проби отляво и намери Костадинов в наказателното поле. Нападателят опита да финтира защитник, но не сполучи, но кълбото се озова в Рамадан. Халфът отправи удар, но след рикошет Караджов нямаше проблеми да улови.

Дълбоко в добавеното време Траоре получи топката в наказателното поле и беше фаулиран от Арсов. След преразглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Тунгара, който стреля в долния десен ъгъл, но Шейтанов спаси.

Септември София - Берое 3:1

1:0 Симеон Александров (8)

2:0 Красиан Колев (42-дузпа)

2:1 Стив Траоре (45)

3:1 Димитър Костадинов (72)

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 18. Красиан Колев /к/, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 8. Александър Тодоров (62 - 23. Йоан Гаврилов), 7. Айкут Рамадан, 22. Мартин Стойчев, 7. Мартин Александров, 14. Мартин Стоянов (62 - 10. Асен Чандъров), 9. Димитър Костадинов (86 - 19. Реди Каса)

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 10. Асен Чандъров, 25. Мирза Делимеджац, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса

Треньор: Славко Матич

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов (89 - 17. Спас Георгиев), 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо (89 - 77. Божидар Пенчев), 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе (75 - 7. Лукас Мартинс), 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев /к/

Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Петър Хубчев

Ж.к.: Александър Тодоров, Йоан Гаврилов, Мартин Стойчев, Иван Арсов (Септември); Анисе (Берое)

Съдия: Владимир Вълков

Стадион: "Васил Левски"