Столичният Левски изкова много ценни три точки в битката си в това да не играе във втората четворка от efbet Лига през сезон 2020/2021, след като направи пълен обрат след почивката при визитата си на Ботев Враца – 3:1. „Сините” изиграха безобразно първо полувреме, когато Костадин Ничев даде превес на домакините в шестата минута с премерен удар, а в 15-ата Даниел Генов изпусна дузпа, стреляйки в гредата. В 31-ата Генов пък пропусна изключителен шанс да вкара втори гол в срещата, след като фронтално срещу Зоран Микулич стреля встрани.

„Сините” излязоха променени през второто полувреме и в рамките на девет минути реализираха три гола. Найджъл Робърта изравни резултата в 57-ата, а две по-късно капитанът на гостите Живко Атанасов направи обрата пълен. В 66-ата нападателят Робърта се разписа и от дузпа,

Антон Узунов
70 снимки

Ето кой е Играч на мача

Антони Здравков: Вкарваме втори гол и решавахме мача с Левски​

Робърта: Липсваше ни агресията през първата част

Стоянович: Искам да виждам това лице, но във всичките двубои

Възпитаниците на Антони Здравков откриха резултата след само шест минути игра. Тогава домакините изпълниха корнер, а Валери Домовчийски отклони с глава назад за Костадин Ничев. Бранителят шутира с десния крак и прати топката под плонжа на Микулич, за да даде аванс на Ботев Враца - 1:0.

В десетата ​Атанас Зехиров опита удар от средна дистанция, но прати топката встрани от вратата, пазена от Микулич. Врачани продължиха да бъдат по-напористият отбор измежду двата, докато столичани изглеждаха много напрегнати в хода на началните минути. В 14-ата минута домакините получиха дузпа, след като Патрик-Габриел Галчев игра с ръка в наказателното поле на гостите и реферът Вълков отсъди дузпа. Зад топката застана Даниел Генов, който нацели гредата.

В 25-ата минута "сините" имаха претенции за дузпа, след като Красимир Костов влезе в единоборство за топката с Начо Монсалев, но реферът Вълков прецени, че няма нарушение, след като вратарят на домакините първо игра с топката.

В 31-ата Даниел Генов бе намерен фронтално срещу вратата на Левски, но отправи безобразен удар и не уцели вратата на Левски, пращайки топката встрани.  В 32-ата минута Начо Монсалве бе сменен от Симеон Славчев, след като получи травма при сблъсъка по-рано с Костов и бе откаран право в градската болница във Враца. В 43-ата Мартин Петков отправи удар, който прелетя над гредата, а същото младокът стори в добавеното време на първата част, но Костов рутинно спаси.

В 51-ата резервата за Левски Бари и Робърта се разминаха с топката след добро центриране от Димитров. Секунди по-късно Валери Домовчийски отправи опасен удар с глава към вратата на столичани, но неточен. В 55-ата пък Симеон Славчев видя отлично Найджъл Робърта и го изведе в наказателното поле на врачани, но Костов с тяло спря топката.

В 57-ата минута гостите от София изравниха резултата. Найджъл Робърта реализира гол след центриране от Здравко Димитров след корнер, след като прати топката във вратата на Костов, който излезе много неточно и остави вратата си опразнена.

Само две по-късно "сините" вече бяха напред в резултата, след като капитанът Живко Атанасов с попадение направи пълен обрат на стадион "Христо Ботев". Бранителят отправи удар, след като Робърта отклони топката към него и отблизо даде превес на "сините".

В 66-ата минута Ничев препъна Мартин Петков в наказателното поле на врачани, а минута по-късно Найджъл Робърта се разпсиа от наказателния удар за 3:1.

Тонусът у врачани падна напълно и Левски заигра по-добре в срещата. В 77-ата Мартин Петков имаше чудесен шанс да вкара четвърти гол за своя отбор, но ударът на "синия" юноша отлетя втрани. В добавеното време на срещата Юлиан Ненов финтира прекрасно Георги Александров и шутира остро, но покрай вратата на Микулич.

Рефер: Владимир Вълков (Пловдив)

Стадион: "Христо Ботев" (Враца)

FT / БОТЕВ ВРАЦА 1:3 ЛЕВСКИ

1:0 Костадин Ничев (6)

1:1 Найджъл Робърта (57)

1:2 Живко Атанасов (59)

1:3 Найджъл Робърта (66-дузпа)

Стартови състави:

Ботев Враца: 33 Красимир Костов, 24 Алассане НДиай 🟨 81 Атанас Зехиров, 30 Валери Домовчийски (60' - Дориан Бабунски), 37 Венцислав Керчев, 9 Даниел Генов (60' - Петър Атанасов), 14 Димитър Буров, 18 Илия Миланов, 5 Костадин Ничев (73' - Том), 8 Педро Лагоа (73' - Юлиан Ненов), 17 Чавдар Ивайлов 🟨 (66' - Чавдар Ивайлов)

Левски: 1 Звонимир Микулич, 3 Живко Атанасов, 6 Ивайло Найденов, 11 Здравко Димитров, 17 Найджъл Робърта 🟨, 20 Начо Монсалве  🟨 (32' - Симеон Славчев), 22 Патрик-Габриел Галчев  🟨 (46' - Билал Бари), 28 Тома Даске, 77 Илия Юруков, 79 Мартин Петков, 41 Георги Александров