ЦСКА разби с 5:1 гостуващия Ботев Враца в двубой от последния редовен кръг на efbet Лига.

С хеттрик за „червените“ се отличи Дюкенс Назон, който отбеляза втория, четвъртия и петия гол. Тон за успеха на столичния гранд даде Иван Турицов от дузпа, а друг бранител – Мено Кох, отбеляза третото попадение с глава. Браян Мендоса бе авторът на почетния гол за гостите от Северозапада.

По този начин ЦСКА завършва 30-те кръга от тази фаза на шампионата на втора позиция, като изоставането от лидера Лудогорец е само точка (73 точки за „червените срещу 74 за „зелените“). Ботев Враца е на 11-ата позиция с 28 пункта.

startphoto.bg
100 снимки

В първите минути ЦСКА наложи натиск и бе близо до гол. Дюкенс Назон стреля от малък ъгъл, но не улучи вратата, пазена от Краси Костов.

След точно четвърт час ЦСКА поведе с 1:0. Иван Турицов бе точен от дузпа, след като минута преди изпълнението му Маурисио Гарсес бе съборен на скорост от Диего Фераресо в наказателното поле.

Няколко минути трябваха на ЦСКА да вкара втори гол. Назон разви бърза контра и намери Хайнц в наказателното, норвежецът от своя страна намери сънародника си Линдсет, който стреля от въздуха, но Костов изби в гредата. Назон обаче притича и на празна врата довкара топката за 2:0.

В 27-ата минута Переа стреля много опасно от пряк свободен удар, но Евтимов се намеси, а и гредата помогна на стража на "червените". В края на полувремето Хайнц сам изгради атака, тръгвайки от центъра и преодолявайки близо 25 метра с топката. Ударът му обаче бе в центъра на вратата и не затрудни много Костов.

LAP.bg
40 снимки

В началото на втората част ЦСКА пропусна още един шанс. Назон се завъртя добре в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но Костов показа рефлекс.

В 52-ата минута ЦСКА направи резултата 3:0. Мено Кох изскочи пред персоналния си пазач Луиз Фелипе на първа греда и добре насочи в обратния ъгъл.

Секунди след третото попадение "червените" вкараха и четвърто. Фелипе сбърка тежко и от това се възползва Гарсес. Бразилецът стреля в тялото на Костов, останал сам срещу него, но в близост дебнеше Назон, който с шпагат вкара четвърти гол за столичния гранд.

Ботев Враца върна едно попадение - гостите отнеха топката от своя съперник и бързо се организираха в предни позиции, където бе намерен Браян Мендоса, който излъга Вион и намери далечния ъгъл на Евтимов за 4:1.

Четвърт час преди края ЦСКА направи резултата 5:1! Линдсет проби през центъра и когато изглеждаше най-логично да намери вляво Шагоян, норвежецът реши да свие топката към Назон, който с точен изстрел в далечния ъгъл оформи своя хеттрик.

FT / ЦСКА - Ботев Враца 5:1

1:0 Иван Турицов 15` (д)

2:0 Дюкенс Назон 19`

3:0 Мено Кох 52`

4:0 Дюкенс Назон 53`

4:1 Браян Мендоса 58`

5:1 Дюкенс Назон 75`

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 19 Иван Турицов, 22 Енес Махмутович, 4 Мено Кох, 6 Християн Петров, 15 Тибо Вион, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 26 Марселино Кареасо, 9 Дюкенс Назон, 10 Маурисио Гарсес

Треньор: Саша Илич

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 3 Мартин Кавдански, 4 Луиз Фелипе, 8 Диего Фераресо, 10 Лукас Брамбила, 11 Момчил Цветанов, 14 Марко Мажуга, 18 Диого Барбоса, 19 Браян Переа, 23 Браян Мендоса, 24 Стефан Гаврилов