Отборът на Арда се поздрави с 3-а победа в последните си 4 шампионатни мача и влетя в топ 6 на efbet Лига. В 11-ия кръг на първенството кърджалии постигнаха пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Етър Велико Търново след вълнуващо второ полувреме.

Играч на мача: Илиас Хасани

Красимир Станоев откри за „болярите” с дебютния си шампионатен гол за сезона, но три минути след това Жоао де Аморим изравни за Арда, като това беше първи негов гол в българския футбол. Опитният Илиас Хасани осигури победата след изстрел  с десния крак след центриране на Спас Делев от корнер.

Двубоят имаше подвеждащо динамично начало, като много бързо след откриващите 15-20 минути темпото стана значително по-бавно. Арда беше отборът, който владееше топката и опитваше да разкъса плътния дефанзивен блок на Етър, където Росен Кирилов определено остави впечатление, че е разучил по отличен начин силните страни на съперника.

Като цяло чистите голови ситуации бяха две – по една пред всяка врата. В 18-ата минута националният страж Христо Иванов по чудесен начин се справи с изстрел на Румян Овсепян. Жоао де Аморим показа добро взаимодействие с Радослав Кирилов, който се бе изтеглил при границата на пеналта, за да изведе португалския си съотборник в коридор отдясно. От самата аутлиния Де Аморим сви към точката на дузпата, а Овсепян първо овладя и сетне шутира високо към вратата. Иванов показа отлични рефлекси и изби над гредата.

Шансът за Етър дойде в последната минута от редовното време на първата част. Този път контраатаката с дълъг пас надясно сработи за „болярите”, а Ивайло Димитров овладя на фланга със само двама бранители срещу себе си. Нападателят с премерена крачка проби в наказателното поле, където опциите за комбинация не бяха никак много. Затова той взе своето решение, по елегантен начин финтира Гаич и с левия крак шутира по диагонала. Иван Караджов с една ръка изби топката в корнер.

Втората част стартира далеч по-ударно. В 49-ата минута само чрез Ивайло Димитров и Милчо Ангелов гостите организираха чудесна контраатака. Двамата размениха две двойни подавания, а накрая Ангелов изведе Димитров в коридор зад защитата. Дарко Глишич опита да спре острието в пеналта, но го задържа за шортите и Димитров използва това, за да спечели дузпа. От бялата точка Красимир Станоев изпрати топовен шут под гредата за 0:1.

Отговорът на домакините обаче беше мълниеносен. В 52-ата минута Деян Лозев надигра много технично Крум Стоянов на фланга, за да пробие в наказателното поле към аутлинията, откъдето центрира полувисоко. Иван Иванов замахна с крак по странен начин, което позволи на Де Аморим да получи на 6-7 метра от вратата и да вкара доста лесен дебютен гол – 1:1.

Арда моментално упражни натиск и в 61-ата минута Дарко Глишич с мощен шут по диагонала предизвика спасяване от Христо Иванов.

Именно македонецът предизвика – с нов изстрел от дистанция, рикоширал в бранител на Етър – корнера в 67-ата минута, който доведе до пълния обрат. Спас Делев центрира отдясно по атаката, на близката греда топката прехвърли двама-трима играчи, за да тупне и попадне при Илиас Хасани. Алжирецът показа отлична реакция и с едно замахване на десния крак насочи топката през купа от играчи в долния ляв ъгъл – 1:2.

В самия край на срещата домакините можеха да изпуснат победата заради едно неразчетено връщане на Атанас Кръстев с глава към вратаря Караджов. Последният излезе навреме,  за да изтласка към аутлинията пресеклия топката Иван Иванов и така трите точки отидоха по сметката на кърджалии.

Арда се изравни по точки (18) с шестия в подреждането Берое, но се намира на позиция пред него заради победата в прекия мач. Етър, от своя страна, остава 9-и с 11 точки. В следващия кръг великотърновци приемат Локомотив Пловдив, докато Арда има домакински мач срещу Дунав.

АРДА – ЕТЪР 2:1

0:1 Красимир Станоев 50'-д.

1:1 Жоао де Аморим 53'

2:1 Илиас Хасани 67'

Арда (4-2-3-1): Иван Караджов /к/ – Конър Рандал (65' - Александър Георгиев), Зоран Гаич, Илиас Хасани, Дарко Глишич – Емил Мартинов (65' - Дарън Сидоел), Румян Овсепян – Спас Делев, Жоао де Аморим (82' - Атанас Кръстев), Деян Лозев – Радослав Василев;

Старши треньор: Стамен Белчев

Етър (4-4-2): Христо Иванов /к/ - Здравко Илиев, Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов – Светослав Ковачев, Ерол Дост, Красимир Станоев, Крис Гади (84' - Иван Стоянов) – Милчо Ангелов, Ивайло Димитров;

Старши треньор: Росен Кирилов