• 67’ Илиас Хасани
  • 50’ Красимир Станоев
  • КРАЙ НА МАЧА.

90+4'
  • Атанас Кръстев за малко да създаде огромни проблеми! Влезлият като резерва десен краен защитник опита да върне с глава към вратаря си, като го стори твърде слабо. Иван Иванов първи стигна до топката, Караджов го притисна към аутлинията, а после получи и помощ от сътоборник. От рутинна ситуацията стана критична само в рамките на секунди.

90+3'
  • Арда ще трябва да довърши мача с 10 души. Спас Делев очевидно получи някаква травма в бедрото при един от последните си спринтове. Болките, които опитният играч изпитва в левия крак, са сериозни.

90+2'
  • 3 минути добавено време на мача.

• Първа смяна за Етър - Иван Стоянов замени Крис Гади.

84'
  • Последна смяна за Арда - Де Аморим напусна игра, вместо него Атанас Кръстев.

82'
  • ГОЛ ЗА АРДА - 2:1! Илиас Хасани с перфектно позициониране, докато защитниците на Етър сега се гледат неразбиращо един друг. Спас Делев изпълни корнера отдясно по атаката, а топката прехвърли двама-трима играчи при близката греда, за да тупне и дойде на пътя на Хасани. Той реагира много бързо и с десиня крак я насочи до лявата греда.

67'
  • Втора смяна в Арда - Александър Георгиев замени РАндал.

65'
  • Първа смяна в Арда - Дарън Сидоел замени Емил Мартинов.

65'
  • Крум Стоянов опита да изчисти една топка и я изпрати право в корема на Деян Лозев. Така крилото на домакините се оказа с изкаран въздух и имаше нужда от няколко минути, за да дойде на себе си.

63'
  • Спасяване от Христо Иванов! Дарко Глишич продължава да е изключително активен. Македонецът с много самочувствие проби отляво и навлезе в наказателното поле. От 13-14 метра по диагонала той шутира остро по диагонала, а Иванов с една ръка боксира в корнер. Спорно е обаче дали топката щеше да намери долния ляв ъгъл.

61'
  • ГОЛ ЗА АРДА - 1:1! Моментална реакция от символичните домакини и дебютен гол на Жоао де Аморим в българския футбол! Деян Лозев свърши перфектна работа отдясно, където надигра Крум Стоянов и така сви към аутлинията. Едва влязъл в наказателното поле, фланговият играч центрира полувисоко, а Иван Иванов със странно посягане не успя да пресече подаването. Така то стигна до Де Аморим, който нямаше как да сбърка от 6-7 метра.

53'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР - 0:1! Красимир Станоев с безупречно изпълнение от 11-те метра. Така насочен ударът - с много сила и право в горния десен ъгъл - беше невъзможен за който и да е вратар.

50'
  • Жълт картон за Дарко Глишич от Арда заради фаула.

49'
  • ДУЗПА ЗА ЕТЪР! Ивайло Димитров и Милчо Ангелов с двойни подавания матираха отбраната на Арда, която беше спипана в крачка. Димитров беше задържан от Глишич за шортите в наказателното поле.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Гостите подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+1'
  • 1 минута добавено време.

• Иван Караджов тук покри Арда! Страхотно спасяване! Ивайло Димитров се измъкна отдясно по атаката и получи пас в дълбочина. Нападателят напредна умело и нахлу с премерена крачка в наказателното поле. Поради липса на опции той хубаво надигра Гаич и нанесе впечатляващ шут с левия крак към далечния горен ъгъл. Караджов реагира перфектно и с една ръка успя да избие в корнер.

45'
  • Здравко Илиев получи топката в предни позиции отдясно и центрира остро по земята във вратарското поле. В желанието си да отиграе Ивайло Димитров се хвърли на шпагат, което доведе до нарушение срещу Иван Караджов. За късмет стражът се отърва без особени проблеми след този тежък сблъсък.

40'
  • Кратка пауза, в която и двата отбора могат да се подкрепят с вода заради високите температури в Пловдив. Термометрите сочат около 33 градуса по Целзий.

33'
  • Отлично извеждащо подаване на Здравко Илиев към Ивайло Димитров, който избяга на десния фланг, за да получи. Нападателят влез в наказателното поле, където трябваше да преодолее само Хасани. Бранителят застана твърдо и предугади посоката, в която тръгна съперника му. Само корнер за гостите.

28'
  • Спасяване от Христо Иванов! Ради Василев с хубав пас в коридор изведе Аморим отдясно, който нахлу в наказателното поле и центрира от аутлинията. Овсепян овладя на около 8-9 метра по диагонала и стреля силно с десния крак, а с една ръка стражът на великотърновци изби над гредата.

18'
  • Леко затишие в мача, макар че Етър все по-често се групира в собстевното си наказателно поле с 9-10 полеви играчи. Арда засега не открива необходимите пролуки, но не спира да диктува темпото. Засега атаките на домакините не се характеризират с особена бързина, а центриранията от фланга са предпочитаната опция.

• Шанс пред Аморим! Конър Рандал изпрати центриране от десния фланг, а Аморим някак успя да изпревари цели трима защитници на Етър за топката и да отправи воле от 11-12 метра. Кълбото обаче прелетя неточно покрай десния стълб.

9'
  • Моментален отговор от Етър. Атаката на гостите се разви отляво и Ковачев отлично центрира по трева към точката на дузпата. Крис Гади завърши атаката с хубав шут от 11-12 метра, който обаче срещна тялото на Милчо Ангелов и излезе в аут.

4'
  • Нелошо положение за Арда! Овсепян с хубав пас намери Спас Делев отдясно на позиция за центриране. Нападателят го стори на мига, а Ради Василев за една крачка се размина с топката между централните бранители на Етър.