Отборът на Локомотив Пловдив успя да вземе безценна победа с 1:0 при гостуването на Ботев Враца в първи мач от неделната програма на 15-тия кръг на efbet Лига. Георги Минчев отбеляза победното попадение в 27-та минута. В 85-та минута домакините изпуснаха златен шанс да изравнят, след като Валери Домовчийски изпусна дузпа.

Още в третата минута активната игра на гостите доведе до голям шанс. След индивидуален пробив на Бирсент Карагарен, крилото подаде остро и топката стигна до Парвиз Умарбаев, който с удар от движение за малко не уцели вратата на Красимир Костов.

Само 3 минути по-късно Локомотив получи още един страхотен шанс, който обаче пропиля. След бърза контратаака Кристиян Илич намери Димитър Илиев, който с прострелно центриране намери крака на Момчил Цветанов на задната греда, но крилото някак пропусна от броени метри.

Две минути по-късно дойдоха и първите претенции за 11-метров наказателен удар за Ботев Враца. Мартин Костадинов напредна отляво и влезе в наказателното поле, но беше спрян от Бирсент Карагарен, като при повторенията останаха съмнения дали е имало непозволен контакт между двамата.

В 11-та минута момчетата на Антони Здравков също застрашиха вратата на гостите. Христо Златински опита късмета си от пряк свободен удар от около 20 метра, но Мартин Луков спаси в вещина.

В 21-та минута врачани имаха претенции за дузпа за втори път. След извеждащ пас на Том към Даниел Генов, нападателят беше съборен след намеса на Диниш Алмейда и цялата резервна скамейка на домакините скочиха с претенции.

В 27-та минута, все пак, гостите поведоха. След много продължителна атака на Локомотив Пд, топката стигна в краката на Димитър Илиев отдясно, който центрира по страхотен начин на главата на Георги Минчев, а таранът не остави шансове на Красимир Костов след мощен удар с глава.

Три минути по-късно можеше да асе стигне до изключително комичен автогол. След сериозно неразбирателство между Аласан Н'Диайе и Костов, бранителят превхръли своя страж, но Костов все пак успя да възстанови позицията си и да спре сигурен автогол.

Пет минути по-късно, след изчистване на ъглов удар пред вратата на Ботев Враца, Момчил Цветанов намери топката от воле, но Красимир Костов спаси. Минута по-късно Кристиян Илич отправи удар, но стражът отново се намеси подобаващо.

Втората част беше далеч по-равностойна, като домакините започнаха да стават все по-смели и настоятелни с напредването на игровото време. В 67-та минута резервата Валери Домовчийски получи голям шанс. Секудни след появата си на терена Домовчийски се оказа на броени метри пред вратата след ъглов удар, но изстрелът му мина над вратата на Мартин Луков.

Само две минути по-късно момчетата на Антони Здравков получиха нов шанс. След продължителна атака Аласан Н'Диайе опита мерника си от 20-на метра, но Мартин Луков успя да отрази.

В 85-та минута домакините пропуснаха огромен шанс да изравнят. Домакините получиха страхотен шанс да изравнят, след като Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис. Зад топката застана Валери Домовчийски, но стрелецът дори не успя да уцели вратата.

До края на срещата не се стигна до нови попадения или сериозни шансове и по този начин Локомотив Пловдив успя да излезе начело в класирането, поне временно, събирайки актив от 30 точки след 15 изиграни мача. Ботев Враца, от своя страна, остава в средата на класирането с 15 пункта.

Ботев Враца - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 - Георги Минчев (27)

Ето и съставите на двата тима:

Ботев Враца: Kрасимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Илия Миланов, Даниел Гаджев, Христо Златински, Мартин Костадинов, Петър Атанасов, Даниел Генов, Уелингтон да Силва;

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис. Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Кристиян Илич, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев;