ЦСКА допусна първа загуба в контролите си в Австрия. „Червените“ загубиха от шампиона на Азербайджан Карабах с 0:1.

Единственият гол в мача бе дело на албанеца Редон Джиджа, който вкара в края на първата част. Балканското острие на азерите на практика е и първият играч, вкарал попадение на столичния гранд през това лято.

Цялата проверка между ЦСКА и Карабах бе съпътствана със силен дъжд от австрийското небе. Сериозното количество вода обаче не увреди тревното покритие изобщо и приятелският мач вървеше в доста прилично темпо.

Първите минути на контролата преминаха сравнително спокойно. За това помогна и обилния дъжд, който позабави темпото, но не нарани тревното покритие. В 13-ата минута Шопов опита далечен изстрил, но Махамадалиев улови лесно.

Няколко минути след това Редон Джиджа комбинира добре с Андраде и излезе на стрелкова позиция, но навременна намеса на Християн Петров го блокира.

Следващата опастност също бе за азерите - Вешович шутира по диагонал, но топката не навести вратата на Бусато, а излезе в аут.

Десет минути преди края на полувремето "червените" се активизираха. Те отнеха високо в противниковата половина топката, а Шопов и Хайнц комбинираха между цял куп играчи на Карабах. Норевжецът опита удар с левия крак, но топката мина до лявата греда.

180 секунди преди почивката Карабах поведе. Точен бе Редон Джиджа, у когото топката се озова малко случайно след пробив отляво и рикоширало ниско подаване. Албанецът обаче без колебание порази Бусато за 0:1.

В началото на втората част ЦСКА не бе прибран така както в първата. "Червените" бяха малко по-активни във фаза атака, като най-отличаващ се бе Илиан Антонов. Именно той бе блокиран на два пъти в 63-ата минута, тъкмо когато бе преместен от фланга в центъра на атаката. 60 секунди по-късно отново Антонов имаше шанс след хубав пробив на Шагоян.

ЦСКА оцеля в 72-рата минута, когато с дълъг пас по лявото крило беше изведен Зубир, който комбинира с Бензия, чийто удар беше блокиран от Мено Кох, но топката стигна до Нериман Ахундзаде. Той направи немислим пропуск.

В последните десетина минути азерите бяха доста по-активният отбор на терена, като удариха и една от гредите зад резервния страж Марин Орлинов.

FT / ЦСКА 0:1 КАРАБАХ

0:1 Редон Джиджа 42`

Съставите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов – К, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 3. Сайни Санянг, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 10. Жирайр Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 20. Асен Дончев, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 7. Джонатан Линдсет, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 26. Марселино Кареасо, 27. Павел Жабов, 29. Майкъл Естрада

Треньор: Саша Илич

Карабах: 1 Шахрудин Махмададелиев – К, 29. Марко Вешович, 13. Бахлюл Мустафазада, 81. Кевин Медина, 44. Елвин Джафаркулиев , 6. Жулио Ромао, 8. Марко Янкович, 15. Леандро Андраде, 10. Абдела Зубир, 11. Адама Диакаби, 19. Редон Джиджа

Резерви: 89. Амин Рамазанов, 23. Лука Кекешашвили, 5. Максим Медведев, 2. Гара Гараев, 83. Нихад Гулийев, 7. Ясин Бензия, 17. Хамиду Кейта, 55. Бедави Хюсейнов, 4. Рахил Мамадов, 90. Нериман Ахундзаде, 20. Ришард Алмейда, 27. Торал Байрамов, 18. Жуниньо

Треньор: Курбан Курбанов