ЦСКА победи Струмска слава с 2:0 в последната си контрола преди подновяването на пролетния дял на шампионата в efbet Лига. Резултата откри новата перла на "армейците" Стефано Белтраме в 44-ата минута. Така италианецът си направи най-хубавия подарък за рождения ден. Рубен Пинто вкара втори гол в 78-ата минута от дузпа. В края на мача футболистите и на двата отбора си изпуснаха нервите и се стигна до меле на терена, но  страстите бързо бяха охладени.

Очаквано футболистите на ЦСКА започнаха по-активно и се настаниха трайно в половината на съперника. В първите 20-ина минути добро взаимодействие демонстрираха Иван Турциов и Едвин Джеси на десния фланг. Хубав пробив именно на Джеси бе спрян непозволено отстрани на наказателното поле в 16-ата минута, но центрирането обаче прехвърли купа от играчи пред вратаря Драгомир Петков.

Едва в 20-ата минута домакините успяха да отправят удар към вратата на Струмска слава, но Белтраме прати топката над гредата.

Огледална ситуация на тази в 16-ата минута се получи в 34-ата. Отново Джеси бе фаулиран на десния фланг близо до наказателното поле, като този път капитанът Занев центрира отлично към връхлитащия Али Соу. Голмайсторът на "червените" обаче от един метър с глава не уцели вратата.

Минута преди почивката ЦСКА стигна до попадение чрез новото си попълнение Сгефано Белтраме. 27-годишният италианец бе забравен в наказателното поле, овладя топката и без забавяне я прати във вратата на гостите.

"Червените" започнаха с настроение втората част и в 50-ата минута пропиляха отлична възможност за втори гол. Али Соу получи хубав пас в наказателното поле, технично преодоля бранител на гостите, но ударът му излезе в аут.

В 72-ата минута Рафаел Енрике разсече защитата на съперника с хитър пас, който изведе Ахмедов сам срещу вратаря, но новото попълнение на ЦСКА не можа да преодолее Драго Петков.

Шест минути по-късно Ахмедов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. След кратки колебания кой да изпълни дузпата, Милош Крушчич нареди Рубен Пинто да вземе топката и португалецът направи 2:0.

В 87-ата минута играта бе спряна за близо две минути. Груб фаул на играч на Струмска слава разгорещи страстите и двата отбора се хванаха за гушите. До сериозни схватки обаче не се стигна, а съдията вдигна само един жълт картон на Любомир Танев.

ЦСКА – Струмска слава 2:0

Голмайстори: 1:0 Стефано Белтраме 44, 2:0 Рубен Пинто 78

ЦСКА: 13. Густаво Бусато (46 - 30. Витаутас Черниаускас), 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев 24. Стефано Белтраме, 26. Валентин Антов (6. Рубен Пинто), 19. Иван Турицов (40 - 16. Жанио Бикел), 21. Едвин Джеси (56 - 14. Вив-Соломон Отабор), 15. Кристиян Малинов, 10. Евандро, 22. Али Соу

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 22. Антон Тунгаров, 5. Мартин Костов, 4. Симеон Петров, 77. Никола Борисов, 13. Димитър Буров, 23. Любомир Танев, 33. Ивайло Стоянов, 11. Цветомир Трифонов, 16. Хуан Асате, 10. Борислав Николов