Спартак Варна победи Хебър с 2:0 в двубой от първия кръг на efbet Лига. Попаденията за "соколите" бяха дело на Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов. През първата част директен червен картон получи Николай Николаев, тъй като извърши много грубо нарушение. Спартак Варна контролираше събитията, но през втората част Хебър изпусна дузпа и имаше възможност да изравни резултата. Ахмед Ахмедов бе над всички, тъй като вкара гол и достави асистенции за решаващия гол, който оформи и крайния резултат.

start-photo.bg
63 снимки

В 17-а минута Николай Николаев извърши много грубо нарушение срещу Ивей Ромееш, като бе отсъдено нарушение. Главният арбитър Християна Гутева бе привикана на ВАР и след обстойна проверка видя сериозността на интервенцията, като показа директен червен картон на Николаев.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Хебър допусна груба грешка в защитата след дълъг пас на Франьо Пърце, като Енцо Ел Фатахи не бе вниматален и отклони топката към Ахмед Ахмедов, който само това чакаше и от чиста позиция завърши уверено, за да открие резулата - 1:0 за Спартак Варна.

В 49-а минута Хебър получи правото да изпълни дузпа, след като Франьо Пърце игра с ръка в собственото наказателно поле. Впоследствие Християна Гутева отсъди наказателен удар за домакините. С изпълнението се нагърби Олексей Збун, който обаче стреля високо над напречната греда и не успя да изравни резултата.

В 65-а минута Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря, а последният стреля и успя да се разпише за втори път във вратата на Хебър, но попадението бе отменено поради засада.

В третата минута на добавеното време Ахмед Ахмедов нахлу по чудесен начин в противникотово наказателно поле и намери с пас по конец на точката на дузпата Антонио Вутов, който връхлетя върху топката, успявайки да се разпише с дебютен гол, без да остави шанс на Дебърлиев да реагира - 2:0 за Спартак Варна.

efbet Лига

FT .

0 : 2

• 45+2’ Ахмед Ахмедов
  • 90+3’ Антонио Вутов
  • Това бе всичко от този мач! Спартак Варна надви Хебър с 2:0.

90+6'
  • Ахмед Ахмедов нахлу по чудесен начин в противникотово наказателно поле и намери с пас по конец на точката на дузпата Антонио Вутов, който връхлетя върху топката, успявайки да се разпише с дебютен гол, без да остави шанс на Дебърлиев да реагира.

90+3'
  • Александър Цветков достави великолепен пас и Ангел Грънчов бе на чиста позиция, като на метър от голлинията отправи удар с глава, който обаче се отби от напречната греда.

90+2'
  • Йвей Ромееш отстъпи мястото си на Даниел Халачев.

87'
  • Радослав Димитров бе декориран в жълто.

85'
  • Ахмед Ахмедов демонстрира страхотния си поглед върху играта и пусна извеждащ пас към Ивей Ромееш, който бе сам срещу Петър Дебърлиев, а стражът на Хебър спаси първоначално по великолепен начин, като футболистът на Спартак Варна не бе точен и при добавката.

84'
  • Йвей Ромееш провокира съперников състезател и също получи жълт картон.

82'
  • Атанас Кабов изблъска Йвей Ромеееш и получи жълт картон.

81'
  • Радослав Терзиев получи жълт картон.

78'
  • Спартак Варна организира чудесна контраатака, като нападател на "соколите" получи великолепен пас, но завършващият удар премина на сантиметри от левия страничен стълб на Хебър.

78'
  • Матео Петрашило влезе на терена за сметка на Виктор Митев.

76'
  • Антонио Вутов извърши грубо нарушение, за което получи жълт картон.

75'
  • Антонио Вутов видя празното пространство и решително шутира мощно от разстояние, като Дебърлиев нямаше шанс да се намеси и с надежда изгледа как топката среща напречната греда.

74'
  • Атанас Кабов напредна чудесно с топка в крака и накрая реши да завърши от сериозна дистанция, като изстрелът му бе точен, но Мартин Величков успя да улови.

70'
  • Октай Хамдиев замени Георги Търтов.

69'
  • Енцо Ел Фатахи спря непозволено противников състезател и получи жълт картон.

68'
  • Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря, а последният стреля и успя да се разпише за втори път във вратата на Хебър, но попадението бе отменено поради засада.

64'
  • Александър Цветков извърши нарушение и получи жълт картон.

60'
  • Божидар Пенчев отстъпи мястото си на терена на Калоян Кръстев.

58'
  • Антонио Вутов се появи на терена за сметка на Кристиан Илич.

57'
  • Кристиан Илич достави чудесен пас към Виктор Митев, който от вътрешността на наказателното поле реши да стреля в близкия ъгъл, но не бе точен.

55'
  • Хебър получи правото да изпълни дузпа, след като Франьо Пърце игра с ръка в собственото наказателно поле. Впоследствие Християна Гутева отсъди наказателен удар за домакините. С изпълнението се нагърби Олексей Збун, който обаче стреля високо над напречната греда и не успя да изравни резултата.

49'
  • Второто полувреме вече започна!

46'
  • Край на първата част!

45+3'
  • Хебър допусна груба грешка в защитата след дълъг пас на Франьо Пърце, като Енцо Ел Фатахи не бе вниматален и отклони топката към Ахмед Ахмедов, който само това чакаше и от чиста позиция завърши уверено, за да открие резулата.

45+2'
  • След избита топка Филип Лесняк шутира от много голяма дистанция, като ударът бе много мощен, но Дебърлиев блесна със страхотна намеса, избивайки в корнер.

45+1'
  • Шейх Диаманка излезе от терена, като бе заменен от Енцо Ел Фатахи.

20'
  • Николай Николаев извърши много грубо нарушение срещу Ивей Ромееш, като бе отсъдено нарушение. Главният арбитър Християна Гутева бе привикана на ВАР и след обстойна проверка видя сериозността на интервенцията, като показа директен червен картон на Николаев.

17'
  • Първата по-добра ситуация бе в 4-а минута, след като Кристиан Илич получи великолепен пас от Йоан Бауренски, а полузащитникът се възползва от неразбирателството в противниковата защита и шутира, но Петър Дебърлиев успя да избие.