Локомотив Пловдив качи серията си от поредни победи на осем. „Смърфовете“ надделяха с минималното 1:0 над Етър във Велико Търново.

По този начин „черно-белите“ отново окупират върха в таблицата, където за няколко часа се бе настанил Черно море. Пловдивският тим вече е с 25 точки срещу 23 за варненския клуб.

Единственото попадение в мача бе дело на бразилеца Евандро, който се разписа със страхотен фалцов удар в осмата минута на добавеното време на първата част. Домакините имаха сериозни претенции за гола, както и за червения картон на капитана си Мариян Иванов около 20 минути преди това. Тогава опитният бранител събори Георги Минчев и първо получи само жълт картон, но след ВАР преглед Ивайло Ненков промени решението си.

В следващия кръг Локомотив Пловдив приема Славия, а Етър, който е само с 4 точки в актива си на 14-а позиция, гостува на Левски на „Герена“.

start-photo.bg
38 снимки

"Смърфовете" излязоха с новото си попълнение Оливер Камдем от първата минута, тъй като Ангел Лясков се контузи на загрявката на "Ивайло". Първият шанс в мача бе за домакините, като удар на Кольо Станев едва не навести вратата на Динко Хоркаш.

Локомотив създаде още един шанс в рамките на няколко минути. Подаване остави Димитър Илиев очи в очи с Мартин Величков, а капитанът на пловдивчани опита да завърши технично и сбърка.

Сетне Бабакар Дион стигна до самата аутлиния и потърси Христо Иванов към точката на дузпата. Халфът стреля от движение, но не намери вратата, а после се оказа, че е имало и засада на Дион.

Локомотив създаде още един шанс в рамките на само няколко минути. Подаване остави Димитър Илиев очи в очи с Мартин Величков, а капитанът на пловдивчани опита да завърши технично и сбърка.

"Болярите" останаха с 10 души на терена в 27-ата минута. Мариян Иванов, като последен човек, събори устремилия се към вратата Георги Минчев. Първоначално Иванов получи жълт картон, но ситуацията бе преразгледана чрез ВАР и Ивайло Ненков реши да изгони бранителя на "виолетовите".

Впоследствие фаулираният Минчев опита късмета си от пряк свободния удар, но около метър го раздели от попадение във вратата на Величков.

Четири минути преди почивката Крум Стоянов достигна непремерено подаване в наказателното поле и успя да отправи удар, който бе блокиран в ъглов удар.

LAP.bg
14 снимки

Точно преди полувремето пък дълго подаване целеше да намери изскочилия от втора позиция Христо Иванов. Мартин Величков обаче внимаваше и пресече, но в опита си да избие, прати топката в главата на халфа, а впоследствие двамата футболисти се сблъскаха тежко. Ударът с Величков наложи смяна на Иванов. На мястото на младока влезе Лео Сена.

Локомотив Пловдив откри в самия край на продължението на първата част чрез Евандро Коста. Бразилецът отбеляза с майсторски удар от границата на наказателното поле, попаднал в горния десен ъгъл на Мартин Величков.

В началото на втората част двубоят бе прекъснат за няколко минути. Феновете на Етър създадоха страхотна атмосфера на стадион "Ивайло", палейки факли и димки в подкрепа на своите любимци.

Около 20 минути преди края гол на "черно-белите" не бе зачетен. Джовани отправи удар след комбинация с Лео Сена, след който топката рикошира и с огромна доза късмет попадна у Бабакар Дион. Седмицата спря кълбото на метри от вратата и вкара, но попадението бе отменено заради засада.

Почти веднага след това отново щастлив рикошет едва не позволи на Локомотив да удвои. Джовани залъга двама на границата на наказателното и опита пас, но се получи нещо като удар след рикошет в съперник. В крайна сметка топката се отби в дясната греда на вратата на Етър.

Отборът на Велико Търново отвърна с чутовен пропуск. Кольо Станев проби отдясно и стигна до крайната линия, откъдето потърси Димо Бакалов в малкия пеналт. Опитният футболист стреля от чиста позиция на опразнената врата, но намеса на бранител в последния момент го лиши от гол.

FT / Етър - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Евандро Коста 45+8`

Етър Велико Търново: 22 Мартин Величков, 2 Валери Христов, 15 Георги Ангелов, 26 Мариян Иванов, 25 Крум Стоянов, 8 Мартин Моран, 28 Николай Янков, 29 Янко Ангелов, 7 Кольо Станев, 38 Владислав Найденов, 9 Мартин Тошев

Треньор: Емануел Луканов

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 2 Оливер Камдем, 91 Хорхе Сегура, 12 Ефе Али, 16 Кристиян Пешов, 6 Христо Иванов, 21 Евандро Коста, 10 Джовани, 7 Бабакар Дион, 14 Димитър Илиев, 9 Георги Минчев

Треньор: Александър Томаш