Арда спечели с 1:0 гостуването на Локомотив София  в откриващия двубой на  20-ия кръг на еfbet Лига. Ценните три точки донесе Станислав Иванов в 84-ата минута. Мачът ще се запомни с три незачетени гола за гостите, три греди и отменена дузпа за "железничарите".
Гостите влязоха по-добре в мача и можеха да поведат още в 6-ата минута. Хубаво центриране на Тонислав Йорданов от фал бе избито от вратаря Любенов в краката на Умар Сако. Защитникът на Арда обаче стреля в тялото на Гонсало Кардосо и топката излезе в ъглов удар. Четири минути по-късно Станислав Иванов пропусна да изведе тима от Кърджали напред в резултата. Той получи отлично подаване от Тунгара в наказателното поле, но не успя да преодолее стража на Любенов.

Локомотив София Арда статистика

източник: sofascore.com

Локомотив оцеля и в 13-ата минута след голям пропуск на Тонислав Йорданов, който бе изведен на отлична позиция в наказателното поле от Мартин Стойчев. Завършващият удар на нападателя на Арда обаче бе много слаб и топката бе изчистена в корнер. Само няколко секунди след това Джемал Хюсеинов свали топката към Лъчезар Котев, който я изпрати в мрежата на Локомотив, но попадението беше отменено заради засада на национала на Азербайджан.

Футболистите на Александър Тунчев продължиха да атакуват и в 19-ата минута само малшансът им попречи да поведат. Станислав Иванов разтресе напречната греда със силен шут, а след това топката тупна коварно зад гърба на Любенов преди вратарят на домакините да я улови. Проверката с ВАР обаче показа, че тя не е преминала голлинията с цялата си обиколка.

Домакините изненадващо можеха първи да стигнат до гола в 41-ата минута. Ивайло Найденов шутира по диагонала, а Хюсеинов постави крак на пътя на топката и тя се насочи към вратата на Арда. Анатолий Господинов обаче внимаваше и изби в корнер. Последва контраатака на гостите, при която Тонислав Йорданов пусна извеждащ пас към Станислав Иванов пред наказателното поле. В последния момент Диме Димов се хвърли в краката му и останаха съмнения за нарушение. Гостите поискаха фал  и картон за защитника на Локомотив, но главният съдия остава безмълвен. Нямаше и намеса на ВАР, тъй като ситуацията бе извън наказателното поле, а Димов не бе последен в защитата на Локомотив.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. Най-напред в 49-ата минута Станислав Иванов отправи удар от движение, който бе отразен от стража та домакините. Секунди по-късно Карлос Франса отклони технично центриране на Ивайло Найденов, но топката премина покрай десния стълб на вратаря на кърджалийци. Малко след това Франса проби отдясно и пусна по земя към Валентин Николов, който от вратарското поле стреля в тялото на плонжиралия Господинов.

Поредна хубава атака на гостите в 62-ата минута завърши с попадение, което обаче бе отменено след проверка с ВАР. Тонислав Йорданов намери Станислав Иванов пред вратаря Любенов и нападателят на Арда технично с едно докосване прати топката в мрежата на домакините. След преразглеждане с ВАР стана ясно, че Иванов е бил в положение на засада.

В 73-ата минута Владимир Вълков посочи бялата точка, но след преглед с ВАР промени решението си. Карлос Франса падна след единоборство с Илия Юруков в наказателното поле и заблуди рефера, който веднага бе привикан пред монитора да види отново ситуацията.

Три минути по-късно трети гол на гостите бе отменен. Принц Окезие проби по десния фланг, центрира към Тунгара, чийто удар с глава срещна напречната греда. При добавката Преслав Боруков прати топката в мрежата, но съдията отсъди фал на нападателя срещу Гонсало Кардосо.

Гостите не се отчаяха и продължиха да търсят гола. Усилият им дадоха резултат в 84-ата минута, когато Преслав Боруков проби отляво и центрира към вратарското поле. Там Александър Любенов не се намеси добре и изби топката в краката на Станислав Иванов, който отблизо прати топката във вратата - 0:1.

В 90-ата минута гредата попречи на Локомотив да изравни. Резервата Стив Траоре центрира в наказателното поле на Арда, където Калоян Кръстев стреля с глава, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата Господинов.

В добавеното време на срещата гостите пропуснаха да удвоят преднината си, след като Радослав Цонев не успя да преодолее Александър Любенов.

FTЛОКОМОТИВ СОФИЯ - АРДА 0:1

0:1 Станислав Иванов (84)

Стадион: "Локомотив", София
Съдия Владимир Вълков

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо – 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (К), 21. Антони Иванов, 22. Ивайло Найденов – 10. Валентин Николов – 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков
Резерви: 1. Бабукар Гайе – 13. Галин Минков, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 8. Бойчо Величков
Треньор Данило Дончич

Арда: 1. Анатоли Господинов - 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 4. Милен Стоев - 11. Мартин Стойчев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К), 20. Деян Лозев - 7. Абубакар Тунгара - 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов
Резерви: 23. Месут Юсуф - 26. Ел Мами Тетах, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 9. Преслав Боруков, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 12. Принц Ебенезер