Локомотив Пловдив спечели убедително с 4:0 над Ботев Враца в последен мач от третия кръг в родната efbet Лига и по този начин „смърфовете“ поведоха в класирането на българския шампионат. Хорхе Сегура даде тон за успеха на „черно-белите“ с откриващ гол в 22-ата минута, а пет след това Георги Минчев повторно отвори головата си сметка с екипа на пловдивчани.

През второто полувреме Ангел Лясков беше изгонен с червен картон в 65-ата минута заради фал срещу Браян Переа, но в 81-ата Бабакар Дион покачи допълнително преднината за своя тим. В добавеното време юношата Петър Андреев вкара своя първи гол с екипа на родния си тим, за да оформи крайното 4:0 на „Лаута“.

Те направиха така, че тимът на Александър Тунчев поведе колоната в родното първенство и отборът вече има седем пункта, колкото и втория Черно море, ала тимът от Варна е с по-лоши показатели. Ботев Враца остана 11-и с три точки.

Локомотив Пловдив vs Ботев Враца

източник: sofascore.com

Домакините започнаха по-дейно срещата при домакинството си на врачани, ала големи ситуации пред вратата на Краси Костов нямаше и стражът на врачани не правеше някакви сериозни намеси. Четвърт час след старта на срещата Матеус да Силва центрира прецизно в наказателното поле на госта, а Георги Минчев се справи с Мартин Кавадански при въздушното единоборство и насочи топката към вратата на Ботев Враца, където Костов спаси.

start-photo.bg
90 снимки

В 21-ата Бабакар Дион отигра отлично свободен удар със заучено и пусна пас по земя към Джовани Бариани. Той стреля от движение от границата на наказателното поле, но Спас Георгиев блокира топката и тя излезе в корнер. След изпълнението му отбраната на Ботев Враца действа доста слабо при центрирането, а Хорхе Сегура с пета отблизо вкара топката в гостуващата врата за 1:0.

Домакините заиграха с настроение след първия си гол и малко след него вкараха втори такъв в 27-ата минута. Дойде дълъг пас от половината на "смърфовете" от Димитър Илиев, а Бабакар Дион се пребори с Момичл Цветанов във въздуха и продължи към Георги Минчев.

Нападателят стреля с десния крак и прати топката между краката на Красимир Костов за 2:0.

Локо продължи да владее повече топката, докато врачани трудно се ориентираха в обстановката на "Лаута" и не можеха да затруднят вратата на Динко Хоркаш. "Черно-белите" опитваха нападения по двата фланга, но след втория гол нямаха особен квалитет. В 49-ата Луис Фелипе направи кошмарна грешка в защита, но бившият нападател на литовския Ауба не очакваше подобен развой на събитията и се провали в изстрела си.

След час игра Момчил Цветанов пусна вляво за Даниел Генов. Той, от своя страна, елиминира с финт Хорхе Сегура и стреля по диагонала, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Хоркаш - аут. В 66-ата Матеус да Силва и Евандро комбинираха вдясно, а първият отправи силен удар, който беше блокиран и отиде в ъглов удар.

Секунди след това пък Браян Переа беше изведен с дълъг пас зад отбраната на Локо Пловдив и овладя топката, след което влезе в контакт с Ангел Лясков. Переа падна на тревата пред наказателното поле на "смърфовете", а реферът Ненков изгони от игра крайния бранител.

Девет минути преди края на редовното време резервата Алфа Конте даде изкусен пас, който изведе Бабакар Дион, а Цветанов не можа да му противодейства. Последва премерен удар от Дион, който не остави шансове на Костов - 3:0.

В последната минута от редовното време Браян Переа се пребори с Хорхе Сегура в наказателното поле на пловдивчани и се обърна, след което последва удар след завъртане, но Хоркаш се намеси класно в тази ситуция. В добавеното време на срещата удар на Красимир Тодоров от средна дистанция отиде над напречната греда на Локо Пловдив.

В края на срещата врачани опитаха натиск спрямо своя опонент, но той беше прекалено късен, а освен това, нямаше и успех пред вратата на Динко Хоркаш.  Резервата и юноша на Локо Пловдив - Петър Андреев, отбеляза първия си гол в елита на България, след като пресира сериозно вратаря Костов. Той не действа бързо и Андреев му открадна топката, след което младият футболист се ориентира бързо, за да прати кълбото за четвърти път във врачанската врата.

FT / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ВРАЦА 4:0

1:0 Сегура (22)

2:0 Минчев (27)