ЦСКА победи с 2:1 Царско село в среща от десетия кръг в efbet Лига. Амос Юга (55) и Карло Мухар (90+3) вкараха за "червените", за Царско село се разписа Лукас Диас (72). Тимът на Стойчо Младенов игра с 10 души почти през цялото второ полувреме, след като Жеферсон в рамките на две минути получи два жълти картона и бе изгонен в 50-ата минута.

Двубоят започна с предпазлива игра и на двата отбора и в първите минути ще се запомни само една опасна атака на Царско село, завършила с удар на Васил Шопов, който беше блокиран от Томас Лам. "Червените" отговориха с добра атака в 13-ата минута, но Жеферсон вместо да шутира, опита подаване към Баи и домакините се справиха.

ЦСКА можеше да открие резултата в 18-ата минута, но вратарят Янко Георгиев на два пъти се намеси блестящо. Най-напред той изби удар по земя на Вилдсхут, а 30 секунди след това извади под гредата шут на Баи.

В 33-ата минута при едно от поредните спирания на играта деца на трибуните издигнаха картон с надпис: "Йомов, Турицов - може ли тениска". Малчуганите явно бяха взели пример от свои връстници в Англия, които по подобен начин поискаха фланелка от Кристиано Роналдо.

Втората част започна доста интересно. Още в 50-ата минута ЦСКА остана с 10 души, след като Жеферсон си изкара два жълти картона.

Макар и с човек по-малко, ЦСКА поведе в 55-ата минута след грешки на играчи на домакините. Първо Балтанов изчисти центриране на Йомов с глава в краката на Ахмедов, но нападателят от три метра шутира в Янко Георгиев. Топката попадна в Никола Колев, който пък я изрита в тялото на Юга. Халфът на ЦСКА я настигна и с удар от границата на пеналта вкара в долния ляв ъгъл за 0:1.

Домакините изравниха в 72-ата минута чрез резервата Лукас Диас. Шопов се пребори с Амос Юга и със страхотен пас изведе Диас фронтално срещу Бусато и за нападателя на Царско село бе детска игра да прати топката в мрежата за 1:1.

Попадението окрили домакините и те започнаха вси по-често да се задържат в половината на ЦСКА. Пред Ален Стеванович и Васил Шопов се откриха шансове за гол, но те не успяха да вкарат. Минута преди края резервата на "червените" Калоян Кръстев преодоля половината терен и излезе на чудесна позиция, но вратарят Георгиев изби с крак.

В третата минута на добавеното време ЦСКА ликуваше. Резервата Карло Мухар с добавка се разписа след центриране на Йомов от фаул. Първоначално Кръстев с глава уцли напречната греда, топката падн в краката на Мухар и той с удар отблизо донесе трите точки на своя отбор.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1:2

0:1 Амос Юга (55)
1:1 Лукас Диас (72)
1:2 Карло Мухар (90+3)

ЦАРСКО СЕЛО: 1 Янко Георгиев, 25 Александър Александров, 6 Иван Бандаловски-капитан, 21 Венцислав Василев, 77 Луи Нганиони, 10 Лъчезар Балтанов, 88 Никола Колев, 93 Васил Шопов, 8 Ален Стеванович, 80 Карлос Охене, 29 Миси Мезу

Резерви: 30 Християн Василев, 3 Мартин Кавдански, 4 Дилян Георгиев, 9 Милчо Ангелов, 12 Лукас Диас, 20 Петър Атанасов, 22 Милан Йокич

Треньор Антони Здравков

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 2 Юрген Матей-капитан, 29 Томас Лам, 18 Брадли Мазику, 3 Жеферсон, 21 Амос Юга, 5 Федерико Варела, 7 Йоан Баи, 30 Яник Вилдсхут, 23 Ахмед Ахмедов

Резерви: 25 Димитър Евтимов, 10 Георги Йомов, 14 Калоян Кръстев, 24 Карло Мухар, 20 Карол Метс, 28 Пламен Гълъбов, 11 Хамза Чатакович