Отборът на Берое направи пълен обрат, за да стигне до победа с 2:1 като гост на Царско село в първи двубой от неделната програма на 20-ия кръг в родната efbet Лига. Седрик Каломбо откри в седмата след невероятен гол със задна ножица, но Джонатан Перейра изравни в 56-ата минута. Алиун Фал донесе пълния обрат в 82-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

Emona Tsoncheva / LAP.bg
41 снимки

Срещата беше повторен дебют на бившия национален селекционер Петър Хубчев начело на "зелените", а същото се отнасяше и за италианеца Андреа Сасарини, който замени Любослав Пенев като наставник на "червените" през зимната пауза. Мачът стартира ударно за домакините, които откриха с невероятно попадение, но постепенно старозагорци взеха контрола върху двубоя и съумяха да изравнят, а и да стигнат до пълния обрат през втората част.

С този успех Берое вече има 28 точки и заема седмата позиция, но е на само една от шестия Левски. Царско село остава на последното място с актив от 11 пункта. В следващия кръг "заралии" приемат Ботев Пловдив, докато "царете", които нямат победа от месец октомври миналата година, гостуват на другия пловдивски тим от елита - Локомотив.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Андреа Сасарини: Доволен съм, но трябва да работим още много

Хубчев: Когато дойде време, ще говоря за Левски​

Срещата стартира с възможност за Берое в шестата минута, когато Омар Камара беше изведен отляво в половината на домакините, преодоля Иван Дерменджиев и стреля към опразнената врата, но защитник на „царете“ успя да изчисти пред голлинията. В крайна сметка обаче беше отсъдена засада на нападателя на „заралии“.

Минута след това обаче Царско село откри резултата след феноменално попадение на Седрик Каломбо със задна ножица. Давиде Витурини изрита една топка към наказателното поле на гостите, където Каломбо успя добре да гардира кълбото от Джонатан Перейра отляво в пеналтерията и с феноменален удар с десния крак, от задна ножица, прехвърли Генадий Ганев за 1:0.

Играта на домакините спореше в първите минути и Пламен Крумов стреля с глава след центриране от свободен удар, но право в ръцете на Ганев. Това се случи 120 секунди след попадението.

В 12-ата минута де откри нов шанс за "царете". Тогава Реди Каса проби отдясно в пеналтерията и след това стреля към вратата, но право в обсега на вратаря Ганев.

Десет минути по-късно и Берое погледна към вратата на своя съперник, когато Даниел Генов получи в наказателното поле и стреля с левия крак, но покрай вратата.

В 31-ата минута се откри нова възможност за старозагорци. Тогава Джонатан Перейра стреля опасно отдясно в наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда на Дерменджиев.

Четири минути по-късно Симеон Мечев центрира от корнер в наказателното поле, където Сиам Юсеф стреля с глава, но над вратата.

В 43-ата минута дойде и първият точен изстрел за Берое. В ситуацията Камара задържа добре в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер, последва пас за Серкан Юсеин, който шутира точно, но в ръцете на Дерменджиев.

Десет минути след началото на втората част Реди Каса беше изведен отляво в половината на Берое и остана сам срещу Ганев, след което стреля, но вратарят спаси. Впоследствие обаче беше вдигнат флаг за засада на нападателя.

Веднага след това обаче, в 56-ата минута, Берое съумя да изравни резултата. Христо Митев центрира от левия фланг в наказателното поле на „царете“, а на далечната греда Давиде Витурини изпусна Джонатан Перейра, който засече топката в близкия ъгъл на Дерменджиев за 1:1.

Темпото на игра падна драстично в следващите минути, но гостите стигнаха до пълния обрат осем минути преди края на редовното време. Омар Камара успя с едно докосване да изведе Алиун Фал отляво в наказателното поле, който с чудесен удар по диагонала намери далечния ъгъл на Дерменджиев, като топката се отби от гредата и влезе във вратата за 1:2. Попадението беше първоначално отменено заради засада, но след проверка със системата ВАР голът беше зачетен.

В 89-ата минута Венцислав Христов нанесе опасен изстрел от границата на наказателното поле, но неточно.

До края на двубоя Берое удържа крехкия си аванс и тръгна с победа втория полусезон в родния шампионат.

FT | ЦАРСКО СЕЛО - БЕРОЕ  1:2

1:0 Седрик Каломбо 7'

1:1 Джонатан Перейра 56'

1:2 Алиун Фал 82'