ЦСКА успя да си върне върха в родната efbet Лига след категорична победа с 4:0 над Ботев Враца на стадион „Христо Ботев“ в северозападния град.

„Червените“ откриха след едва шест минути, когато точен бе Марселино Кареасо. Малко по-късно Лазар Туфегджич удари греда за гостите, но още само няколко минути трябваха на сърбина, за да вкара първия си гол в първенството.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Станислав Шопов вкара страхотен гол за 3:0, намирайки горния ляв ъгъл на Краси Костов с удар от 23-4 метра. В първата минута на добавеното време друга резерва – Браян Морено, вкара четвърти гол за командата на Саша Илич.

С победата ЦСКА събра 34 точки - с три повече от втория ЦСКА 1948. Шампионът Лудогорец, който се изправя по-късно срещу Ботев Пловдив, е с 29 пункта и два мача по-малко от тима от Борисовата градина.

startphoto.bg
86 снимки

Ботев Враца - ЦСКА

източник: Sofascore.com

Три минути след началото врачани организираха добра контра, при която Переа пусна успореден пас към Маринов, но се оказа, че колумбиецът е бил в засада.

Едва 6 минути трябваха на "червените" да вкарат - Де Нойер и Вион комбинираха на левия фланг и французинът прати хубаво полувисоко центриране към наказателното поле, където Кареасо засече и макар да не нанесе най-хубавия възможен удар, даде преднина на своите.

Десетина минути след гола Георгиев стреля с глава след хубаво центиране от фал, но Бусато без затруднения прати кълбото в ъглов удар.Том стреля също с глава след корнера, но над "червената" врата.

Няколко минути по-късно при една контраатака на гостите Туфегджич получи отляво и излъга Фераресо, след което стреля фалцово в далечния ъгъл, но топката спря в напречната греда.

След изминаването на половин час игра Назон се измъкна от защитата в зелено и стреля в близкия на Костов ъгъл, но стражът изби в корнер. Матай надскочи всички при ъгловия, но с глава прати топката над напречната греда.

Гарсес проби мощно и пусна извеждащ пас към Назон, който отново се измъкна по идентичен начин от опеката на бранителите, след което с пета намери Туфегджич само на метър от голлинията. За сърбина остана най-лесното на празна врата - 0:2.

Две минти преди края на полувремето Георгиев имаше шанс да намали изоставането на Ботев, засичайки остро центиране на Генов, но само от няколко метра разстояние халфът не успя да намери рамката на вратата.

LAP.bg
19 снимки

В началото на втората част Назон на няколко пъти залъга защитници на врачани в наказателното, а същото стори и Туфегджич, но сърбинът отправи доста ялов удар в края на акцията си. Малко след това Венци Христов излезе сам срещу Бусато и го прехвърли, но ударът му мина встрани от рамката на вратата. В крайна сметка се оказа, че нападателят е бил в положение на засада.

Точно след влизането си от пейката Жан Пиер Да Силва залъга Турицов и стреля, но шпагатът на бранителя смекчи удара на крилото и попадна в ръцете на Бусато.

34 снимки

Точно 10 минути преди изтичането на редовното време Станислав Шопов получи топката малко след дъгата и с много красив удар в горния ляв ъгъл на Костов направи преднината на ЦСКА класическа.

Морено също се разписа, след като Турицов проби отдясно и насочи към Чарлс, но ганаецът удари топката нескопосано, а от това се възползва колумбиецът, за да разстреля Костов от 4-5 метра.

FT Ботев Враца - ЦСКА 0:4

0:1 Марселино Кареасо 6`

0:2 Лазар Туфегджич 34`

0:3 Станислав Шопов 80`

0:4 Браян Морено 90+1`

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 6 Антонио Георгиев, 8 Диего Фераресо, 9 Даниел Генов, 15 Мирослав Маринов, 19 Браян Переа , 20 Меси Биатумусока, 23 Браян Мендоса, 28 Клери Сербер, 37 Том Рапнуи, 88 Йохан Валбуена

Наставник: Даниел Моралес

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 2 Юрген Матей, 19 Иван Турицов, 6 Християн Петров, 3 Жеферсон Телес, 5 Брадли Де Нойер, 27 Маурисио Гарсес, 15 Тибо Вион, 26 Марселино Кареасо, 11 Лазар Туфегджич, 9 Дюкенс Назон