Берое съумя да запази елитния си статут в efbet Лига, след като порази Спортист Своге с 1:0 в мач-бараж за класиране или изпадане в родния футбол. По този начин старозагорци не допуснаха да изпаднат от елита на страната за пръв път от 2008-а година насам.

Единственото редовно попадение на стадион „Ивайло“ дойде в 35-ата минута, когато Уерди Мара откри резултата, но в 90-ата минута Георги Николов от Спортист изравни резултата след чудесен удар с глава. Реферът Никола Попов отиде да разгледа ситуацията и прецени, че голмайсторът на втородивизионният тим е извършил фал срещу Макс Челич и отмени попадението.

То пък сякаш дойде закономерно, тъй като през втората част Спортист заигра по-добре и притисна съперника, който се опитваше с добри защитни действия да запази преднината си и успя. Така Берое остава в efbet Лига, докато Спортист ще играе догодина отново във Втора лига на България.

start-photo.bg
96 снимки

Срещата, която се състоя във Велико Търново, започна равностойно, а в шестата минута Симеон Мечев обстрелва вратата на "шоколадите", но без успех. Постепенно Берое наложи териториаленнатиск, но той не спомагаше в това да има опасни удари към вратата на Мартин Величков. В 21-ата Русинов опита удар към старозагорската врата, но Гошев улови. Три след това Сана Гомес центрира отлично отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече топката към вратата на тима от Втора лига.

В 32-ата минута пък Борис Димитров опита да намери Георги Николов в наказателното поле на Берое и нападателят беше сам, но Иван Гошев излезе и чукна топката с едната си ръка, което беше достатъчно да неутрализира опасността пред вратата на "зелените". Десет минути преди края Берое изпълни свободен удар, а Божидар Пенчев шутира от воле, ала се видя намеса на Величков. Тя обаче не беше достатъчно добра, тъй като прати топката към Уерди Мара, който стреля от движение параболично и откри резултата за Берое - 1:0.

В последната минута на първата част Йоан Бауренски опита акробатичен изстрел със задна ножица, но юношата на ЦСКА не намери вратата на Своге.

Пет минути след рестарта на мача Мечев пробва плътен изстрел отдалеч, но Величков изби без много затруднения. След час игра Спортист имаше отличен шанс да изравни резултата, след като Русинов отклони с глава към Николов между Челич и Динков. Двамата бранители на Берое действаха много неориентирано, а Николов стреля отблизо с глава, за да се види чудесно спасяване от Иван Гошев.

Дванадесет минути преди края Спортист изпълни правото да изпълни свободен удар, а топката беше пратена към Павлин Чиликов. Той отправи удар с глава, но Гошев внимаваше и изби атрактивно в ъглов удар. Спортист беше по-дейният отбор през второто полувреме и сякаш закономерно стигна до изравнителен гол в последната минута от редовното време. Топката беше центрирана отдясно от Богдан Костов към Георги Николов, който с отличен удар с глава не остави шансове на Гошев. Старозагорци имаха претенции за фал на Николов срещу Макс Челич, заради което реферът изслуша проверката на ВАР. Самият Никола Попов пък беше пратен на мониторите да гледа.

След това реферът прецени, че има фал и попадението на Спортист беше отменено. В добавеното време се видя силен удар от Петър Вуцов, но Гошев спаси и това беше последното по-интересно събитие във Велико Търново.

FT  / БЕРОЕ 1:0 СПОРТИСТ СВОГЕ