Тимът на Берое Стара Загора надделя с 2:1 над Левски в отложен мач от 14-ия кръг от efbet Лига. И двете попадения за старозагорци паднаха след точни изстрели от нападателя Алиун Фал, който вкара на „сините” в 26-ата и 63-ата минута. Между двата гола се разписа Паулиньо, но това бе всичко показано от страна на столичани, които регистрираха осмото си поражение в 14 мача досега от родния шампионат.

Антон Узунов
60 снимки

Безспорен факт е, че и двете попадения на старозагорци дойдоха след комични грешки в отбраната на Левски, за да продължи успешната серия на старозагорци срещу Левски в последните осем мача помежду им, като в тях Берое е с шест победи, едно равенство и една-единствена загуба.

Победата изкачи Берое до шестото място с 21 точки, изравнявайки отбора с Черно море, докато Левски остана 10-и с 14 точки, на четири пред зоната за изпадане.

След по-малко от три минути игра "сините" отправиха първия си удар към вратата на Берое. Той беше део на Мартин Райно с левия крак от дистанция, но доста неточно. Последва нападение отляво за Берое, а топката бе подаден за Кукула в наказателното поле на столичани. Нападателят върна назад към Макоута, който обаче не успя да шутира, подхлъзвайки се на мокрия терен в Стара Загора.

Левски създаде силно нападение след 17 минути игра, когато Орлин Старокин шутира с левия крак в наказателното поле на Берое, но Генадий Ганев парира топката. Последва блокиране на Теди Мезаг спрямо топката с Найджъл Робърта и на практика старозагорци неутрализираха опасността.

В 23-ата минута  Берое имаше основателни претенции за дузпа, след като Стив Фуртадо пое топката в наказателното поле и се завъртя около остта си, след което Старокин въобще не игра с топката и бранителят на Берое падна на земята, но реферът Георги Иванов прецени, че наказателен удар за домакините не бива да бъде отсъждан.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута, след като Тома Даске сбърка ужасно при опита си да изчисти топката. Топката стигна до Стив Фуртадо, който центрира добре към Алиун Фал, а той отблизо порази целта и откри резултата - 1:0.

След половин час игра Юруков фаулира Георги Ангелов пред полето на Левски, а Макута стреля много добре от фаула, но топката профуча край десния страничен стълб на Николай Михайлов. В 37-ата капитанът на Берое Александър Цветков отправи силен удар след фаул, но Михайлов внимаваше и опитът му нямаше как да позволи топката да влети във вратата му.

В 38-ата минута Найжъл Робърта влезе отдясно и центрира остро към Паулиньо. Ганев не успя да пресече топката и топката се отби в краката на Паулиньо, след което тя потегли към вратата на Берое. Илиас Хасани опита да я изчисти, но не успя и резултатът бе изравнен - 1:1.

Три минути преди края на първата част "сините" имаха чудесен шанс да направят пълен обрат. Тогава Станислав Иванов комбинира страхотно с Паулиньо и бразилецът изведе младия бъгларин "очи в очи" с вратаря Генадий Ганев. Иванов шутира отблизо, но Ганев скъси дистанцията и парира топката.

В 48-ата Берое вкара втори гол във вратата на Левски, но попадението бе отменено. Илиас Хасани засече центриране на Иван Минчев пред Михайлов от фаул, но с ръка. Първоначално главният съдия посочи центъра, след което отиде да говори с първия си асистент съдия, за да се уточни и избистри ситуацията и резонно голът бе отменен.

Домакините отново излязоха напред в резултата в 63-ата минута. Гаюс Макута елементарно отдясно премина край Давске и Райнов. Той видя Фуртадо в наказателното поле, който мигновено пусна вляво за Алиун Фал, а той от броени метри нямаше как да сбърка - 2:1.

Стоянович реагира и пусна Насиру Мохамед, Здравко Димитров и Илия Димитров, но Левски така и не успя да създаде голова ситуация, докато Берое на контраатака рискуваше да увеличи своята преднина.

FT / БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 2:1

1:0 Алиун Фал (26)

1:1 Паулиньо (38)

2:1 Алиун Фал (63)

Рефер: Георги Иванов (София)

Стадион: „Берое” (Стара Загора)

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков /к/ (46' - 27. Крум Стоянов   ), 9. Кукула (64' - 22. Октавио), 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев   , 20. Стив Фуртадо   , 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев

Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 21. Кийлън Лебон, 22. Октавио, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо

Треньор: Димитър Димитров

Левски:  13. Николай Михайлов /к/, 2. Алекс Петков   , 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов (79' - 22. Патрик-Габриел Галчев), 7. Паулиньо (66' - 18. Насиру Мохамед), 17. Найджъл Робърта, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков (79' - 45. Илия Димитров), 99. Станислав Иванов. (74' - 11. Здравко Димитров)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Здарвко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов