Треньорът на Ботев Враца Даниел Моралес бе много разочарован от загубата с 0:1 от Славия в София.

Антон Узунов
33 снимки

“Не искам да съм хитрец и да изляза от ситуацията. Играхме добре срещу силен отбор като Славия. Момчетата се бореха. През първото полувреме имахме един-два добри шанса. Не искам да се оправдавам. Искам да се погледне ВАР по-различен начин. Да, имаше нарушение, но не е искал да счупи крака на противника. Това влияе. Какво да кажа на момчетата? Какво да очаквам на следващия мач? 30 момчета с 30 семейства. Дават всичко от себе си. Дали Славия заслужава да бие или ние, не е важно . Има намерение дали е против нас или не, но това ме боли. Създадохме проблеми на Славия през второто полувреме, не им дадохме шанс, но победата се пише на тях“, заяви Моралес.

„Можеха да ни бият и с 5 гола, но това започва да боли. Трябваше ли да се разгледа ситуацията за дузпа, незнам. Можехме да вземем и дойдохме да вземем нещо. Ботев Враца не се предава. Ако не беше червения картон, можеше да се развие под друг начин мача. Преди време направих анализ на головете, които сме допуснали и вкарали. 70% са от наши грешки. При червените картони е различно. Срещу Локо София маха с ръце – червен картон на 17-годишно момче, което иска само да играе. Лично се извиних на Виячки, защото беше грубо. Но Чавдар е такъв, какъвто е и Виячки. И аз бях така. Ако за всичко трябва да се дава червен картон. Тежат ни тези решения, които се взимат“, добави още той.