ЦСКА загуби с 2:3 от Монтана в последната контрола на "червените" преди старта на новия сезон в efbet Лига.

За "армейците" се разписаха Али Соу (13) и Валентин Антов (44) , головете за гостите вкараха Борислав Балджийски (34), Росен Кръстев (74) и Валери Христов (90)

Преди началото на мача ЦСКА  представи официално отбора за предстоящата кампания, въпреки че срещата се игра пред празни трибуни.

Антон Узунов
27 снимки

Очаквано двубоят започна с натиск на домакините, които се настаниха трайно в половината на съперника. Още в 9-ата минута ЦСКА бе близо до гола, но ударът на Али Соу от въздуха срещна лявата греда и после бе уловена от вратаря  Орлинов. Четири минути по-късно Енрике Рафаел напредна отдясно и пусна страхотен пас по земя в наказателното поле, където за връхлитащия Али Соу бе детска игра да я отклони в мрежата за 1:0.

47 снимки

Футболистите на ЦСКА продължиха да атакуват, но защитата на съперника внимаваше и се справи с опасностите пред своята врата. Неочаквано новакът в efbet Лига стигна и до изравняване в 35-ата минута. Новото попълнение на ЦСКА Юсуф Санкаре допусна да му бъде отнета топката в центъра на терена, след което Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато. Друг от новите на "Армията" Юрген Матей изби със майсторски шпагат, но при пдането си Илиев бутна топката към непокрития Балджийски, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:1. Футболистите на ЦСКА имаха претенции, че Балджийски е бил в положение на засада, но реферът Петър Григоров посочи центъра.

Минута преди почивката Валентин Антов върна усмивките в ЦСКА. Центриране на Тиаго Родригес от фаул доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, където Антов се ориентира най-добре и с премерен шут прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Али Соу се размина с топката във вратарското поле след хубаво центиране отляво. В тези минути много активен беше влезлият на почивката Стефано Белтраме, който не спря да тормози отбраната на гостите. Отборът на Монтана трудно успяваше да излезе от своята половина, но при една атака в 54-ата минута създаде напрежение пред "червената" врата.

Изненадващо в 74-ата минута гостите отново изравниха. Тони Тасев надбяга Жеферсон на фланга и центрира в наказателното поле, където Росен Кръстев технично прониза резервата Димитър Евтимов.

Направените смени и умората свалиха темото на игра и като че ли мачът се доиграваше. В последната минута на двубоя обаче Монтана стигна до победата. Резервата Валери Христов получи добра топка в наказателното поле и две докосвания му бяха нужни да прати топката за трети път във вратата на ЦСКА.

ЦСКА - МОНТАНА 2:3

1:0 Али Соу 13
1:1 Борислав Балджиски 34
2:1 Валентин Антов 44
2:2 Росен Кръстев 74
2:3 Валери Христов 90

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику,  21. Амос Юга, 20. Тиаго Родригес, 17. Тонислав Йорданов, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 8. Греъм Кери

Треньор Стамен Белчев

МОНТАНА: 1. Мартин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 33. Стефан Цонков, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 13. Йордан Йорданов, 21. Борислав Балджийски, 16. Николай Цветков, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков