Отборът на Монтана постигна първа победа от девет мача насам, след като тимът, воден от Атанас Атанасов, победи с минималното 1:0 гостуващия Етър в мач от 28-ия кръг от втората четворка на долната осмица в efbet Лига. Големият герой за домакините се казваше Росен Кръстев. Той влезе в игра в 63-ата минута и само една по-късно откри резултата след добър удар с глава при корнер, за да донесе трите точки за тима от „Огоста”. Това бе и първи гол за Кръстев в елита на българския футбол. Гостите от Велико Търново пък изиграха много слаб мач, след като в рамките на 90-те минути не успяха да нанесат един точен удар към вратата, пазена от Благой Макенджиев.

Етър - Монтана

източник: sofascore.com

Успехът направи така, че Монтана вече има 24 точки и задмина Етър, който остана последен с 21 точки. С 24 точки е и Славия, а с 25 е Ботев Враца, но двата отбора са с мач по-малко.

Етър започна срещата по-амбицирано, но не успя да стигне през първия четвърт час до опасности пред вратата на Макенджиев. Първата такава дойде точно след 15 минути, когато удар на Кацаров с глаава от корнер отиде над напречната греда. В 27-ата минута се видя мощен изстрел на Николай Минков посока вратата на Етър, но капитанът на "болярите" Христо Иванов реагира и улови топката.

Минута по-късно монтанчани стигнаха до нова ситуация за отбелязване на гол. Стефан Каменов от Монтана шутира диагонално отдясно, но топката профуча встрани от вратата, пазена от Иванов - аут. Две преди края на първата част Давид Кики от Монтана пропуна чудесен шанс за гол, след като ударът му с глава отблизо не намери очертанията на великотърновската врата.

Домакините откриха резултата чрез Росен Кръстев в 64-ата минута, който влезе на терена предходната минута. Владимир Айтов центрира добре от корнер на първа греда за Тасев, който продължи към Кръстев, който бе "забравен" от бранителите на Етър и отблизо с глава даде аванс на монтанчани - 1:0.

Седем преди края "болярите" изпуснаха изключителна възможност за попадение. Преслав Боруков пропусна от чиста позиция да изравни резултата, след като топката попадна у него и бе сам срещу вратаря Макенджиев, но изстрелът му отлетя аут.

FT / МОНТАНА 1:0 ЕТЪР ► КЛАСИРАНЕТО В efbet ЛИГА

1:0 Росен Кръстев (64)

Рефер: Георги Димитров /София/

Стадион: "Огоста" /Монтана/

Стартови състави:

Монтана: 30 Благой Макенджиев - 25 Александър Башлиев 3 Иван Михов /к/  24 Давид Кики 33 Стефан Цонков 6 Янко Ангелов 22 Стефан Каменов 10 Владимир Айтов 23 Сергей Георгиев 8 Тони Тасев 11 Николай Минков

Треньор: Атанас Атанасов

​Етър: 1 Христо Иванов /к/ - 44 Божидар Кацаров 84 Здравко Илиев 17 Ивей Ромееш 70 Кольо Станев 26 Мариян Иванов 7 Милчо Ангелов 6 Пламен Крачунов 99 Преслав Боруков 16 Симеон Мечев 23 Христофор Хубчев

Треньор: Александър Томаш