Шампионът Лудогорец възстанови преднината си пред втория ЦСКА на четири точки, след като в 21-ия кръг от efbet Лига „орлите“ сразиха с 3:1 Славия на своя „Хювефарма Арена“. Срещата в Разград бе наситена освен с голове, а и с опасни ситуации пред двете врати, като столичния отбор опита да се надиграва с разградчани, но класата на домакините си оказа своята тежест в крайна сметка. Пиерос Сотириу откри резултата за "орлите" в 18-ата минута, а Мануел Шоу удвои разградския превес в 29-ата минута. В 52-ата Радослав Кирилов намали пасива на "белите", но Пиерос Сотириу вкара трети гол в "бялата" врата след 66 минути игра.

По този начин хората на Анте Шимунджа продължават да бъдат на върха на четири точки пред единствения сериозен преследвач ЦСКА, а Лудогорец е с 51 точки, докато „червените“ от София са с 47. Славия пък остана на седмото място с 28 точки, а в следващия кръг „белите“ имат столично дерби с Локомотив София, докато Лудогорец ще мери сили срещу Левски София.

Лудогорец - Славия

източник: sofascore.com

През седмицата пък и двата отбора имат ангажимент в турнира Купа на България, след като Лудогорец ще играе с Монтана, докато Славия ще спори с Берое.

Антон Узунов
35 снимки

Отзивите след края на срещата:

Шимунджа: Нарочно не допускаме попадения през второто полувреме

Загорчич: Изиграхме два отлични мача, но не взехме и точка

Сотириу: Предстоят ни единадесет финала

При излизането на двата отбора впечатление направи бранителят на Лудогорец - Игор Пластун, който се появи на "Хювефарма Арена" с фланелката на националния отбор на Украйна дни след началото на размирните действия в неговата родина след инвазията на Русия.

В третата минута Кирил Десподов центрира остро отляво при малък ъгъл, ала Христо Попадийн изби в корнер преди топката да бе засечена от играч на Лудогорец. След него отбраната на Славия се справи и изчисти силно напред. 360 секундуи след това Ерол Дост бе оставен непокрит пред границата на наказателното поле на домакините и шутира с левия крак, но Падт изби топката встрани от вратата си.

След 12 минути игра в Разград Лудогорец открадна топката при контрапреса, след като Текпетей направи чист шпагат срещу Бакеро. Последва мощен удар с левия крак от ганаеца, ала топката профуча покрай левия страничен стълб на Вуцов. Шест след това шампионът излезе напред в резултата, след като Бърнард Текпетей изведе зад отбраната на Славия Пиерос Сотириу. Кипърецът достигна топката и с щастлив рикошет при единоборството с Венцислав Керчев топката застана пред десния му крак, а последвалият удар от кипъреца беше неспасяем за Светослав Вуцов - 1:0.

Малко преди да бе изминал половин час игра  "орлите" удвоиха своя актив срещу столичани, след като Кирил Десподов достави поредното си добро центриране от ъглов удар на първа греда, където Мануел Шоу с глава съвсем леко отклони топката, но това бе достатъчно да изненада Вуцов и да вкара втори гол за разградчани - 2:0.

В 32-ата пък Иван Минчев обстрелва домакинската врата директно от ъглов удар, но Падт изби. До края на полувремето не се видяха сериозни опасности и Лудогорец се оттегли с комфортен аванс.

На почивката Загорчич направи промяна, след като смени Добрев, а на негово място влезе Тони Тасев. В 52-ата минута "белите" намалиха пасива си след блестящ индивидуален пробив от Радослав Кирилов, който подмина с топка в крака няколко футболисти на Лудогорец и с прецизен удар с левия крак прати топката във вратата на Падт - 1:2.

Миг по-късно топката се озова у Каули Оливейра в наказателното поле на Славия, а плеймейкърът стреля с глава от много близо, но Вуцов отрази. В 66-ата Лудогорец възстанови двата си гола аванс. "Орлите" натиснаха своя съперник, а Мартин Георгиев изчисти топката с глава право в краката на Кирил Десподов. Той отправи мощен удар с десния крак, който бе отразен от Светослав Вуцов, но стражът на "белите" я достави точно на главата на Сотириу, който пък отблизо с глава реализира втория си гол в срещата - 3:1.

Шест преди края на редовното време Лудогорец вкара четвърти гол чрез Кирил Десподов, който бе изведен впечатляващо зад отбраната на Славия с пас от Клод Гонсалвеш и с десния крак прати топката край Светослав Вуцов. Попадението бе преразгледано дълго време с ВАР заради потенциална засада, която след проверката на компютъра се утвърди и голът бе отменен.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1

1:0 Пиерос Сотириу (18)

2:0 Мануел Шоу (29)

2:1 Радослав Кирилов (52)

3:1 Пиерос Сотириу (66)

Рефер: Георги Гинчев

Стадион: Хювефарма Арена“, (Разград)

Стартови състави на двата отбора:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов - к, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Кафумана  (61' - 8. Клод Гонсалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 90. Спас Делев (78' - 73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра

Резерви: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера,

Треньор: Анте Шимунджа

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 15. Мартин Георгиев, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев (75' - 5. Мартин Атанасов), 11. Кристиан Добрев (46' -  88. Тони Тасев), 10. Радослав Кирилов - к, 7. Йон Бакеро (75' -  29. Борис Димитров)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 6. Константин Иванов, 19. Мартин Сораков,