Българският шампион Лудогорец изнесе поредния си добър мач в контролните срещи в Турция и успя да победи след обрат украинския гранд Динамо Киев с 2:1. Това се случи в курорта Белек, след като Беседин откри резултата в 23-ата минута, ала Каули Оливейра наказа грешка на украинската отбрана пет минути преди края на първата част. В 55-ата пък Кирил Десподов центрира добре от ъглов удар към Жосуе Са, а бранителят отблизо с десния крак простреля стража на киевчани и на практика донесе успеха за „орлите”. В неделя "орлите" излизат в поредната си проверка - срещу Акрон Толиати.

54 снимки

Разградчани стигнаха до първото си положение след пет минути в Турция. Тогава Десподов центрира от ъглов удар, а отбраната на киевчани не се справи и топката спря пред Оливие Вердон. Бранителят шутира със завъртане, но доста неточно. В седмата минута Динамо обстрелва вратата на Лудогорец от границата на наказателното поле чрез Сидурчук, ала Ренан улови топката.

Контролата продължи в добро темпо за двата отбора, но Динамо взе превес в игрови план и започна да притиска българския шампион.

Украинците направиха много солидно нападение в 23-ата минута отляво и с два паса елиминираха съпротивата на Жордан Икоко. Родригес пусна по земя за Беседин, който бе непокрит фронтално срещу вратата на Ренан и с лекота прати топката в опразнената врата - 1:0.

В 33-ата минута вратарят на Динамо Бушчан излезе да пресече топката, която бе за Бърнард Текпетей, но я подаде на Кирил Десподов. Офанзивният футболист отправи силен прехвърлящ удар към опразнената украинска врата, но топката премина встрани от гредата на Бушчан - аут.

По-настъпателната игра на разградчани даде резултат в 39-ата минута. Каули Оливейра видя вдясно Бърнард Текпетей, а отдаденият под наем от Шалке 04 футболист центрира остро в наказателното поле на Динамо. Стражът Бушчан не успя да улови топката, а Каули наказа грешката и отблизо изравни - 1:1.

До края на полувремето нямаше сериозни ситуации пред двете врати и двата отбора се прибраха при резултат - 1:1. Втората част стартира по-добре за Лудогорец, като родният шампион започна да играе много агресивно пред полето на Динамо Киев, а в 56-ата минута Жосуе Са разпечата вратата на Динамо, след като засече перфектно центриране от корнер на Кирил Десподов.

Каули Оливейра даде превъзходен пас след цетнриране от Сисиньо и изведе Кешеру сам срещу стража на украинците, ала ударът му срещна гредата на Динамо, след което бе отсъдена и засада на румънеца, но от повторенията се видя, че таранът на орлите бе покрит от защитник в бяло. В 63-ата минута в игра за Лудогорец влязоха Доминик Янков, Георги Терзиев и Мавис Чибота на местата на Каули, Текпетей и Са.

10 минути преди края Леднев изпълни прекрасно пряк свободен удар и прехвърли стената, но топката рикошира в десния страничен стълб на Пламен Илиев. В добавеното време Чибота проби през средата сред купа от играчи на Динамо и опита пас вдясно да изведе Десподов, ала бранител на Динамо се намеси и изчисти топката.

Дълбоко в добавеното време българският отбор имаше сериозни претенции за дузпа, след като Сипли фаулира Десподов в наказателното поле, но турският рефер не посочи бялата точка.

FT / ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО КИЕВ 2:1

0:1 Беседин (23)

1:1 Каули Оливейра (39)

2:1 Жосуе Са (55)

Стартовите състави:

Лудогорец (4-3-3): Ренан - Оливие Вердон, Жосуе Са, Антон Недялков, Жордан Икоко - Светослав Дяков, Стефан Баджи, Каули Оливейра - Клаудиу Кешеру, Кирил Десподов, Бърнард Текпетей

Треньор: Валдас Дамбраускас

Динамо Киев (4-1-2-3): Бушчан – Миколенко, Попов, Заборний, Кедзиора – Сидурчук /к/ - Шапаренко, Буялский – Де Пеня, Родригес, Беседин

Треньор: Мирча Луческу