Лудогорец победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол на "Хювефарма Арена" в Разград вкара Якуб Пьотровски в 65-ата минута на срещата. В 11-ата секунда на срещата попадение на Мохамед Брахими пък беше отменено, след като главният рефер прецени, че в хода на атаката Елвис Ману е извършил нарушение срещу Мануел Шоу.

Разградчани не изиграха най-добрия си двубой, но в крайна сметка успяха да вземат трите точки. В същото време "канарчетата" показаха далеч по-добро лице в гостуванията си и в големи периоди от мача бяха равностойни на своя съперник, като освен това успяха да неутрализират силните страни на "орлите".

С успеха Лудогорец събра 32 точки и излезе на второ място във временното класиране. Пловдивчани остават с 13 точки на 10-о място.

start-photo.bg
65 снимки

Едва 11 секунди бяха нужни на гостите, за да вкарат гол, който беше отменен. Шоу сбърка след изпълнението на център и позволи на Елвис Ману да му отнеме топката. Нападателят напредна и пусна към Мохамед Брахими отляво, който навлезе в наказателното поле и с удар от малък ъгъл матира Падт. След намесата на ВАР обаче главният рефер Иво Андреев отмени гола, след като прецени, че Ману е извършил нарушение.

В 13-ата минута Текпетей проби отдясно и подаде по земя в наказателното поле. Там топката мина между краката на Генев, който загуби баланс и падайки останаха съмнения, че е закачил топката с пръстите на ръката си. И тази ситуация беше прегледана от ВАР, но правилно дузпа не беше отсъдена.

Десет минути след това "орлите" пропуснаха отлична възможност за гол. Фон Витри центрира отдясно и намери оставения непокрит Каули в наказателното поле. Бразилецът обаче отправи безкрайно неточен удар от 11-12 метра, като топката мина над вратата. В 27-ата минута Текпетей успя да се освободи от Ето`о, напредна с топката през центъра и отправи удар, който не намери целта.

В 42-ата минута Игор Тиаго комбинира с Текпетей пред наказателното поле, а ганаецът намери Фон Витри отдясно на наказателното поле. Норвежецът отправи силен удар, който Ханкич успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Пластун стреля неточно с глава. В добавеното време на първото полувреме Ето`о опита да изненада Падт от пряк свободен удар, но ударът му беше неточен.

Втората част започна с по-настойчиви действия на "орлите", но опасностите пред Ханкич продължаваха да липсват. В 54-ата минута вратарят изби силен шут на Фон Витри, който не го затрудни особено.

В 65-ата минута Лудогорец поведе. Недялков отне топката от Мертенс, след което топката се озова в Игор Тиаго. Нападателят намери Фон Витри отдясно, а норвежецът стигна до наказателното поле. Там подаде към Пьотровски, който комбинира с Текпетей, който намери поляка на дузпата, а за халфа от няколко метра матира Ханкич за 1:0.

Малко след това Тисера се озова на стрелкова позиция и отправи удар, който вратарят на гостите улови. В 74-ата минута Каули пропусна да реши всичко в мача. Бразилецът изскочи от втора позиция и овладя топката пред Херман. Офанзивният халф опита удар от малък ъгъл, но Ханкич се справи и изби.

В 80-ата минута защитата на гостите не успя да изчисти центриране на Текпетей. Топката се озова в Нареси, чийто шут от границата на наказателното поле беше блокиран. Седем минути след това Димитър Тонев отправи силен удар от около 25 метра, но топката профуча на сантиметри от целта. В продължението на срещата Николай Минков отправи коварен удар от пеналта, но и той стреля покрай вратата на Падт.

Лудогорец - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Якуб Пьотровски (65)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков /к/, 4. Сисиньо, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго (75 - 20. Нонато), 16. Аслак фон Витри, 23. Мануел Шоу (46 - 30. Педро Нареси), 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан (63 - 10. Матиас Тисера), 95. Каули (90 - 90. Спас Делев)

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 17. Жоржиньо, 20. Густаво Нонато, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев /к/, 7. Мохамед Брахими (77 - 23. Димитър Тонев), 10. Емануел Току, 15. Джеймс Етоо (46 - 17. Николай Минков), 18. Самюел Супрайен (46 - 6. Дилан Мертенс), 22. Реда Рабей, 24. Джаспър ван Хертъм, 28. Елвис Ману

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 23. Димитър Тонев, 31. Уме Емануел

Треньор: Желко Копич

Ж.к. Якуб Пьотровски (Лудогорец);Мохамед Брахими, Рой Херман, Виктор Генев (Ботев)

Съдия: Иво Андреев

Стадион: "Хювефарма Арена"