Отборът на Локомотив София постигна много важна победа над прекия конкурент в дъното на класирането Царско село. Столичните „железничари” се наложиха с 2:1 на стадион „Васил Левски” в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и се доближиха на три точки от Арда, който заема десетата позиция във временното класиране кръг преди края на редовната фаза на шампионата.

Октавио от дузпа през първата част и Владимир Семерджиев през второто полувреме се разписаха за домакините, докато точен за Царско село бе Венцислав Христов в самия край на срещата.

Антон Узунов
88 снимки

Двубоят на стадион „Васил Левски” започна в доста лежерно, като в началните минути играта се водеше предимно в центъра на терена. Едва в 10-ата минута зрителите по трибуните станаха свидетели на първата по-интересна ситуация в мача. Симеон Славчев бе изведен зад отбраната на гостите в наказателното поле, където стражът на Царско село Хадим Ндиае действа безразсъдно и изрита с крак Славчев в главата. Първоначално реферът Драгомир Драганов остави играта да продължи, но впоследствие трябваше сам да прегледа ситуацията с ВАР. Армитърът не се поколеба да посочи бялата точка и да даде жълт картон на вратаря на гостите.

Октавио се нагърби с изпълнението на наказателния удар и по хладнокръвен начин даде преднина на домакините.

След гола на Локомотив Пловдив, футболистите на Царско село успяха да отправят два поредни удара към вратата  на Любенов, дело на Петрис и Кеса, но и в двата случая, гостите нямаха късмет.

В 28-ата минута домакините бяха много близо до това да увеличат преднината си след нова грешка на вратаря на гостите Хадим Ндиае. Отново Симеон Славчев бе изведен отлично, Ндиае излезе неразчетено и се опита да изчисти. Топката рикошира и отново се озова на пътя на Славчев, който обаче бе изпреварен от Кавдански, който изчисти.

Четири минути преди почивката тимът на Царско село стигна до свободен удар на удобна позиция пред вратата на Локомотив. Реди Каса стреля от фала, но прати топката право в ръцете на вратаря на домакините Александър Любенов.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на столичните „железничари”.

Второто полувреме започна с ново попадение на Локомотив София, което обаче бе правилно отменено заради засада. Рапосо бе изведен зад отбраната на гостите, след което намери Октавио, който с лекота се разписа от метър от голлинията. При подаването към Рапосо обаче бе маркирана много тънка засада. Положението бе разгледано с ВАР, който потвърди решението на страничния рефер.

В 58-ата минута домакините организираха много добра атака, която обаче не завърши с точен удар. Симеон Славчев бе изведен отдясно, напредна много добре и намери Митков в наказателното поле, който обаче бе изпреварен в последния момент и не успя да стреля към вратата на Царско село.

В 70-ата минута все пак Локомотив София успя да удвои преднината си. Селсо Рапосо проби много добре по десния фланг, напредна и предостави топката на Семерджиев, който с премерен удар успя да преодолее стража на гостите.

Крайният резултат в мача бе оформен от Венцислав Христов. Нападателят бе изведен отляво в наказателното поле, напредна няколко крачки и с удар по диагонала успя да преодолее вратаря на домакините.

FT ЛОКО СФ – ЦАРСКО СЕЛО 2:1 • Резултати Класиране

1:0 Октавио 15' (д)

2:0 Семерджиев 70'

2:1 Христов 86'

Стадион: „Васил Левски”, София

Рефер: Драгомир Драганов (Варна)

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Даниел Рапосо, 6 Пламен Крачунов, 5 Георгиос Катсикас, 4 Мики Орачев, 26 Красимир Милошев , 44 Божидар Кацаров, 58 Октавио Мантека , 8 Симеон Славчев, 25 Фране Циряк, 45 Димитър Митков

Резерви: 1 Дамян Дамянов, , 10 Валентин Николов, 22 Владимир Семерджиев, 9 Илия Димитров, 89 Матеус Роча, 15 Лука Иванов, 19 Иван-Йоанис Теодорос Атанатос

Старши треньор: Иван Колев

Царско село: 22 Хадим Ндиае, 3 Мартин Кавдански,  4 Валентино Пулиезе 7 Джереми Петрис, 8 Айуб Абу Улам Батас, 10 Реди Каса, 15 Пиер Зебли, 23 Мбуямба-Седрик Каломбо, 44 Николай Николаев, 66 Давиде Витурини, 71 Пламен Крумов

Резерви: 1 Гуидо Гуериери, , 9 Юсуфа Яфа, 11 Андрей Йорданов, 14 Артур Крачун, 16 Алесандро Копола, 20 Фелипе Ронкети, 91 Венцислав Христов