Локомотив София победи с 2:0 в гостуването на Ботев Враца в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Гонсало Кардосо (30) и Антони Иванов (60) донесоха успеха на "железничарите", които поеха глътка въздух след срамната загуба с 0:5 от Ботев Пловдив на Колежа. Столичани не надиграха съперника си, но го надхитриха, а и късметът бе на тяхна страна, след като на два пъти домакините бяха спрени от гредите. Загубата пък бе пета поредна за врачани в шампионата.
Още в началните минути пред гостите се откри добра възможност и Карлос Франса не се поколеба да шутира, но Мартин Христов подложи главата си и не позволи топката да стигне до голлинията. В 5-ата минута пък Браян Переа падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря на Локомотив София, но колумбиецът бе в засада и дузпа не последва.

Малшанс попречи на Ботев Враца да поведе в 20-ата минута. Мартин Христов надскочи бранителя на гостите Диме Димов след центриране от корнер и отправи хубав удар с глава, но топката срещна напречната греда. Седем минути по-късно късметът отново бе на страната на "железничарите", като този път лявата греда попречи на домакините да поведат след шут на Стефан Велев.

Изненадващо първи до гол стигнаха столичани. В 30-ата минута защитникът Гонсало Кардосо бе оставен непокрит при центриране от ъглов удар и майсторски с глава изведе Локомотив напред - 0:1. За 23-годишния португалец това е първи гол за тима от "Надежда".

Попадението смути домакините и до почивката те стигнаха само да един шут от дистанция на Марио Киконда в 34-ата минута. Ударът затрудни Александър Любенов, който изпусна топката, но я улови от втория си опит пред погледа на Браян Переа.

Две минути след почивката Димитър Митков се размина с топката след центиране на Карлос Франса, а след това бе отсъдена много спорна засада на бразилеца.

Точно след час игра Локомотив София нанесе втори удар. Бруно Франко нахлу мощно отляво и с прецизен пас намери Антони Иванов. Халфът без забавяне с десния крак насочи топката към долния ляв ъгъл - 2:0.

Наставникът на врачани Христо Янев изчерпа правото си на смени още в 65-ата минута, но и това не донесе желаната промяна в играта. В 78-ата минута домакините имаха за дузпа, но реферът Волен Чинков подмина ситуацията. Браян Переа изведе технично с пета Диого Барбоса вляво в наказателното поле, а острото му центриране породи меле пред вратата на гостите. Точно пред голлинията Мартин Кавдански и Гонсало Кардосо влязоха в единоборство, след което врачани претендираха за игра с ръка на португалеца.

FT  БОТЕВ ВРАЦА - ЛОКОМОТИВ СФ 0:2

0:1 Гонсало Кардосо (30)
0:2 Антони Иванов (60)