Локомотив Пловдив победи Арда с 2:1 като гост при подновяването на efbet Лига. "Смърфовете" трябваше да правят обрат в Кърджали, след като в 5-ата минута Абубакар Тунгара се възползва от грешка на Динко Хоркаш и откри резултата. В 32-ата минута Бабакар Дион изравни резултата, а малко преди това гол на Мартин Райнов беше отменен заради засада. В 71-ата минута Евандро се разписа от дузпа и донесе успеха на "черно-белите".

Така възпитаниците на Александър Томаш излязоха на четвърта позиция във временното класиране с 41 точки. Арда е седми с десет точки по-малко.

startphoto.bg
73 снимки

Домакините поведоха още в 5-ата минута. Тогава Мартин Паскалев върна лошо топката към Динко Хоркаш. Вратарят също действа лошо и в опита си да отиграе кълбото намери тялото на Абубакар Тунгара. След това малиецът овладя и на празна врата вкара за 1:0.

В 17-ата минута пловдивчани пратиха топката във вратата, но голът беше отменен. Мартин Райнов не успя да засече добре центриране от фал от удобна позиция. Топката остана в "смърфовете", като футболист в "черно-бяло" опита удар, при който топката се удари в Райнов и влезе във вратата. Оказа се, че халфът е в положение на засада, поради което и голът не беше зачетен.

Малко след това удар от средна дистанция на Борислав Цонев мина над вратата. В 27-ата минута Димитър Илиев получи пред наказателното поле и опита удар, който срещна тялото на Джелал Хюсеинов. Минута по-късно удар с глава на Илиев срещна гредата, но нападателят беше в положение на засада.

В 31-ата минута Локомотив изравни резултата с помощта на ВАР. Евандро с меко подаване намери Бабакар Дион, който се вклини между двамата централни защитници и от 2-3 метра не остави шансове на Анатолий Господинов. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след дълго преразглеждане от ВАР решението беше променено и голът признат.

В продължението на първата част Абубакар Тунгара засече центриране отдясно със задна ножица, но прати топката над вратата. Малко след това Тунгара навлезе в наказателното поле и беше спрян от Ангел Лясков. Топката се озова в Борислав Цонев, чийто удар след рикошет попадна в ръцете на Хоркаш.

В 56-ата минута се откри добра възможност за гол пред Арда. Борислав Цонев отне топката от противников футболист и подаде към Тонислав Йорданов. Нападателят нанесе удар от около 12-13 метра, който беше блокиран от Мартин Паскалев. Малко след това Станислав Иванов получи подаване отдясно в наказателното поле и опита остър пас, който Борислав Цонев не успя да засече.

В 63-ата минута Господинов демонстрира страхотен рефлекс и спаси вратата си от гол. Мартин Паскалев засече с глава центриране на Ангел Лясков отдясно и насочи в горния ляв ъгъл, но стражът на домакините успя да избие, след което топката срещна и гредата.

В 71-ата минута Локомотив стигна до пълен обрат. Ангел Лясков получи отляво, стигна до аутлинията и центрира, а Пламен Крачунов игра с ръка. Главният рефер Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Евандро, който с удар в средата на вратата вкара за 1:2.

Арда успя да застраши вратата на гостите чак в 81-ата минута. Станислав Иванов напредна през центъра и подаде към Ел Мами Тетах в наказателното поле. Мавританецът отправи силен удар от десетина метра, с който Хоркаш успя да се справи.

В 88-ата минута "смърфовете" можеше да решат всичко в мача. Дион получи извеждащ пас отдясно и нанесе удар, с който Господинов се справи. Топката се озова в Димитър Илиев, който подаде към Мичи Нтело, а той пусна за Евандро. Бразилецът нанесе силен удар, но над вратата.

Арда - Локомотив Пловдив 1:2

1:0 Абубакар Тунгара (5)

1:1 Бабакар Дион (32)

1:2 Евандро (71-дузпа)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 10. Борислав Цонев, 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов (74 - 11. Борис Тютюков), 20. Деян Лозев (90 - 4. Милен Стоев), 33. Иван Тилев (65 - 26. Ел Мами Тетах), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов (74 - 9. Мичи Нтело), 6. Христо Иванов, 21. Евандро (89 - 22. Ивайло Иванов), 10. Йоан Баи (78 - 16. Кристиян Пешов), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (89 - 20. Милош Петрович)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 19. Владимир Медвед, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело, 5. Тодор Павлов

Треньор: Александър Томаш

Ж.к: Принц, Абубакар Тунгара, Ел Мами Тетах (Арда); Мартин Райнов (Локомотив)

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: "Арена Арда"