Локомотив София тръгна с победа през новия сезон в efbet Лига, след като победи с минималното 1:0 гостуващия Ботев Враца в първия кръг от родното първенство. Единственият гол в срещата в столичния квартал „Надежда“ падна в 57-ата минута, когато Димитър Митков бе точен от дузпа и на практика донесе трите точки за столичните „железничари“.

По подобие на всички срещи до този момент от рунда, то и тази премина при много големи горещини, но темпото в хода на срещата между двата отбора беше повече от прилично. В крайна сметка Локо София беше по-настоятелният отбор и трите точки останаха в столицата. След успеха Локо София зае четвъртото място в родното първенство с три точки, като пред „червено-черните“ са ЦСКА 1948, Берое и Крумовград поради по-добрите им показатели в първите мачове. Ботев Враца е предпоследен с 0 точки.

На трибуните в квартал "Надежда" мястото си беше заел директорът в Септември София и бивш легендарен халф на столичните "железничари" - Кристиян Добрев.

Гостите от Враца наложиха лек натиск спрямо своя съперник и стигнаха до свободен удар след четвърт час игра. Топката беше центрирана от фал към Чавдар Ивайлов, който опита да отклони с глава назад към далечната греда на Сашо Любенов, но топката излезе в корнер. В 28-ата минута пък халфът на Локомотив София - Красимир Станоев, отправи изключително мощен удар от свободен удар, но за негово нещастие топката не намери очертанията на Красимир Костов и отиде встрани.

start-photo.bg
44 снимки

Девет преди края на първата част Красимир Станоев за сетен път опита да затрудни вратаря на гостите и го стори, след като отправи мощен удар от дистанция, но съименика му на вратата на врачани - Костов, направи много солидно спасяване. Домакините продължиха с по-настъпателните си действия, а Карлос Франса намери някак топката след разбъркване и стреля, но Костов направи много красиво спасяване с една ръка.

Столичните "железничари" започнаха доста активно играта след почивката, но до опасни удари към вратата на Краси Костов не се стигаше, като домакините изпълниха няколко корнера поред. Натискът на "червено-черните" даде резултат в 55-ата минута, когато Карлос Франса получи топката вдясно и бе подгонен от Луис Фелипе, който го събори в наказателното поле и реферът Гинчев посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Митков, който откри резултата с прецизно изпълнение - 1:0.

Отговорът на Ботев можеше да бъде мигновен, след като резервата Спас Георгиев центрира отдясно, а Момчил Цветанов елегантно пропусна топката за Чавдар Ивайлов, чийто мощен удар профуча плашещо близо край десния страничен стълб на Александър Любенов. Секунди след това пък Локо София можеше да удвои аванса си, след като Милошев се пребори за висока топка и я продължи вляво към Карлос Франса. Той надигра Кавдански в наказателното поле на врачани и шутира с десния крак, но топката не се озова във вратата на Костов - аут.

LAP.bg
47 снимки

Седем преди края на редовното време Карлос Франса и Галин Минков комбинираха отлично, а българинът беше изведен очи в очи с Краси Костов, но ударът му не беше точен - аут. Ботев Враца беше изключително близо до това да изравни резултата в добавеното време на срещата, след като Красимир Тодоров посрещна от воле избита топка, но Любенов с атрактивно спасяване отби кълбото в корнер.

FT / ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Митков (57-дузпа)

Рефер: Георги Гинчев (Велико Търново)

Стадион: "Локомотив" (София)

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 33. Алан Диас, 5. Даниел Ками, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Треньор: Стойчо Стоев

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – 3. Мартин Кавдански (К), 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 11. Жан Пиер да Силва, 23. Браян Мендоса

Треньор: Даниел Моралес