Локомотив Пловдив пребори Арда и стартира успешно сезон 2024/2025 в efbet Лига с минималното 1:0 на „Лаута“. В герой и донякъде грешник за „смърфовете“ се превърна Ефе Али, който вкара гола в 41-ата минута, но дълбоко в дългото добавено време на първото полувреме беше изгонен след спречкване с Тонислав Йорданов.

Нападателят на Арда също беше изгонен от рефера Драгомир Драганов и двата тима доиграха мача с човек по-малко.

Минути преди червените картони именно Йорданов се разписа във вратата на домакините след отличен пас по земя от Борислав Цонев, ала след дълго преразглеждане реферите отмениха гола поради засада на офанзивния футболист на Арда.

Така, Локомотив Пловдив на Любослав Пенев стартира победно първенството, макар Ел Голеадор да не води отбора в тази среща, тъй като беше с наказание и изгледа двубоя от трибуните. От следващия кръг Пенев ще бъде край страничната линия.

efbet Лига
  • Край на мача - 1:0!

90+5'
  • Пет добавени минути.

• Смяна в Локо - влиза Данило Полонски, излиза Петков.

89'
  • Смяна в Локо - влиза Мартин Хайдаров, излиза Иванов.

84'
  • Смяна в Арда - влиза Стефан Статев, излиза Тилев.

82'
  • Смяна в Арда - влиза Йозгюр Аксака, излиза Хюсеинов.

82'
  • Жълт картон за Христо Иванов.

82'
  • Удар на Димитър Велковски беше блокиран.

80'
  • Пауза за вода.

70'
  • Смяна в Арда - влиза Офор Намди Чинонсо, излиза Будинов.

67'
  • Смяна в Локо - влиза Жулиен Лами, излиза Илиев.

65'
  • Смяна  в Локо - влиза Георги Каракашев, излиза Иванов.

65'
  • Смяна в Локо - влиза Владимир Медвед, излиза Пенев.

65'
  • Жълт картон за Кристиан Томов.

50'
  • Смяна в Арда - влиза Димитър Велковски, излиза Тютюков.

• Старт на второто полувреме!

• Край на първото полувреме - 1:0 и два червени картона!

45+12'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН! Тонислав Йорданов също беше изгонен от съдията, след като реагира на провокацията от Али и реферът Драганов изгони нападателя на Арда.

45+11'
  • ЧЕРВЕН КАРТОН! Ефе Али от Локо Пловдив беше изгонен директно, след като задържа цинично за фланелката Цонев, след което влезе във физически сблъсък с играчи на Арда и реферът изгони бранителя на "смърфовете"

45+11'
  • Жълт картон за Ефе Али.

45+10'
  • Четири добавени минути.

• ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА АРДА! Тимът от Кърджали изравни резултата в добавеното време на първото полувреме. Борислав Цонев пусна превъзходен извеждащ пас в полето на Локо Пловдив към Тонислав Йорданов. Той овладя и се завъртя, след което прати с финес топката във вратата на Кристиан Томов.

След детайлно разглеждане от ВАР реферите те отсъдиха засада при паса на Цонев и попадението беше отменено.

45+3'
  • ШАНС! Борислав Цонев стреля с левия крак от средно разстояние, но Томов отрази

45'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ! Домакините откриха резултата в края на първата част. Локо Пловдив прати тпката в наказателното поле, а Христо Иванов стреля от движение, но Господинов отрази. Той прати топката към Ефе Али, а отбраната на Арда не му противодейства и той с мощен удар преодоля вратаря - 1:0.

41'
  • ШАНС! Оливер Камдем се понесе вдясно и даде пореден успореден пас към Мартин Петков. Той стреля, но вратарят Господинов го блокира.

40'
  • ПРЕТЕНЦИИ! Домакините имаха сериозни претенции и то основателни, че вратарят Анатоли Господинов е играл с ръце извън наказателното си поле. Това се установи при повторенията, на които се видя, че стражът хваща топката извън пределите на полето си, ала реферският състав не реагира с отсъждане.

36'
  • Жълт картон за Хорхе Сегура.

34'
  • Ново спиране за вода.

30'
  • ЩЕНИЯ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха претенции за дузпа, след като Николас Пенев и Емил Виячки влязоха в единоборство в полето на Арда, но реферите оставиха играта да продължи.

22'
  • ШАНС! Ивайло Иванов изведе отлично Оливер Камдем в наказателното поле на Арда. Той надбяга Иван Тилев и стреля, но Анатоли Господинов с тяло блокира удара му.

19'

15'
  • Темпото в Пловдив е сравнително лежерно с оглед и топлото време.

10'
  • Температурата в Пловдив е 37 градуса.

• Старт на мача!

• Добре дошли на Lokomotiv, Plovdiv, двубоят ще започне след около 5 минути.

1'
  • 1'
  • Стадион: Стадион Локомотив, Пловдив
    Рефер: Драгомир Драганов
    Излъчва: Diema Sport

Срещата в Пловдив стартира на 37 градуса, което нямаше как да не се отрази върху темпото на мача. В 19-ата минута дойде първата ситуация в срещата, след като Ивайло Иванов изведе отлично Оливер Камдем в наказателното поле на Арда. Той надбяга Иван Тилев и стреля, но Анатоли Господинов с тяло блокира удара му.

Три след това домакините имаха претенции за дузпа, след като Николас Пенев и Емил Виячки влязоха в единоборство в полето на Арда, но реферите оставиха играта да продължи.

Девет преди края пък пловдивчаните имаха сериозни претенции и то основателни, че вратарят Анатоли Господинов е играл с ръце извън наказателното си поле. Това се установи при повторенията, на които се видя, че стражът хваща топката извън пределите на полето си, ала реферският състав не реагира с отсъждане.

В 41-ата минута "смърфовете" удариха по своя опонент. Домакините откриха резултата в края на първата част. Локо Пловдив прати тпката в наказателното поле, а Христо Иванов стреля от движение, но Господинов отрази. Той прати топката към Ефе Али, а отбраната на Арда не му противодейства и той с мощен удар преодоля вратаря - 1:0.

В добавеното време тимът от Кърджали изравни резултата в добавеното време на първото полувреме. Борислав Цонев пусна превъзходен извеждащ пас в полето на Локо Пловдив към Тонислав Йорданов. Той овладя и се завъртя, след което прати с финес топката във вратата на Кристиан Томов.

Реферът Драганов остави играта да продължи с оглед дългото забавяне, а това му позволи да раздаде и по един червен картон на двата отбора до края на частта. Ефе Али задържа цинично Цонев при бърза атака за Арда, след което влезе във физически сблъсък с Тонислав Йорданов. Двамата започнаха да се бутат и блъскат и едва бяха разтървани, след което бургаският съдия ги изгони предварително от срещата.

През второтго полувреме нивото на футбола в Пловдив поспадна, като все пак Арда владееше малко повече топката, но нямаше големи опасности пред вратата на Кристиан Томов. Така, пловдивчани записаха победа в първия кръг на efbet Лига. В следващия кръг за Локо Пловдив предстои градското дерби с Ботев Пловдив, докато Арда ще приеме Крумовград.